Saso Popovski, czyli macedoński jazz

Za nami kolejny bardzo udany wieczór podczas „III Sącz Jazz Festival” w Starym Sączu. Tym razem słuchaczy zaczarował Saso Popovski Trio z Macedonii.

Ze sceny popłynęła muzyka, która może i podoba się wszystkim. Można jej słuchać godzinami. Warto dla takich koncertów zarywać wieczór. Niech żałują ci, którzy zostali w domu. Jazz to nie tylko Ameryka, ale również Macedonia.

– Bardzo dziękuję Wojtkowi za zaproszenie – mówił Saso Popovski – Dziękuję, że skierował swoje zainteresowanie na Macedonię. Chciałbym podkreślić udział w koncercie Bartka, perkusisty z Krakowa, wielki talent, który musiał zastąpić z godziny na godzinę naszego muzyka.

W Starym Sączu zespół wystąpił w składzie: Saso Popovski – gitara, Ivan Bejkov – kontrabas oraz Bartek Staromiejski Kraków – perkusja.

Kolejny koncert, bardzo oczekiwany, już w niedzielę. Na festiwalu wystąpi sądeczanka Natalia Szczypuła (wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Finalistka The Voice of Poland w 2020r., zwyciężczyni Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2021). Początek godz. 19.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony