153 utalentowanych instrumentalistów z nagrodami!

Wczoraj na deskach Starosądeckiego Centrum Kultury odbył się koncert laureatów XXVII Powiatowego Konkursu Młodych Muzyków – Instrumentalistów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Nagrodzono 153 osoby. Nagrody wręczał im starosta Marek Kwiatkowski i ppłk Stanisław Strączek. Gości powitał dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu – Krzysztof Szewczyk. 
Jury w składzie: ppłk Stanisław Strączek (przewodniczący), Sławomir Biel, Zbigniew Kogut, Jarosław Kuśnierz, Szymon Łęczycki, Bartosz Życzyński przesłuchało w sumie 242 uczestników. 
Po wysłuchaniu wszystkich występów, postanowili przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Grand Prix za wybitną prezentację otrzymali: Lena Gołdyn z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu w kategorii skrzypce i Patryk Olchawa ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku w kategorii gitara KLASYCZNA i Julia Biel ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku w kategorii flet.
TRĄBKA (KATEGORIA WIEKOWA II): I miejsce Szymon Filip – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Filip Beaman – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, III miejsce Mateusz Dudzik – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku. Wyróżnienie Kamil Dudziak – Świetlica Młyńczyska.
TRĄBKA (KATEGORIA WIEKOWA III): I miejsce Szymon Myjak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Rafał Gaura – Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku, III miejsce Bartosz Gromala – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku. Wyróżnienie Weronika Słowik – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Beata Sadkiewicz – Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku.
EUFONIUM: wyróżnienie Błażej Curzydło – Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku.
SKRZYPCE (KATEGORIA WIEKOWA I): I miejsce Jakub Dziedzic, Maria Gilicka – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Zofia Gołąb, Lena Grzegorzek – Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku, III miejsce Milena Święs – American Club Nowy Sącz, Karolina Stawiarska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu. Wyróżnienie Anna Duda, Hanna Gierszewska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku.
SKRZYPCE (KATEGORIA WIEKOWA II): I miejsce Wiktoria Biel – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Tomasz Janur – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Anna Sokołowska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, III miejsce Nikola Bodziony, Antoni Kofin – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Rozalia Grzyb – Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku. Wyróżnienie Klara Sobczyńska – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Nowym Sączu, Joanna Liszka – Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku, Julia Marczyk – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Piotr Najduch – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Katarzyna Polańska – Kwiecień – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Emilia Pióro – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu.
SKRZYPCE (KATEGORIA WIEKOWA III): II miejsce Natalia Polańska – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, III miejsce Mateusz Smyda – Szkoła Podstawowa w Powroźniku, Amelia Tarasek.
SKRZYPCE (KATEGORIA WIEKOWA IV): Wyróżnienie Kamila Dynowska – Szkółka Muzykowania Ludowego w Piątkowej.
GITARA (KATEGORIA WIEKOWA I): I miejsce Artur Klimczak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Milena Gierszewska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku. Wyróżnienie Bartosz Zasadni – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.
GITARA (KATEGORIA WIEKOWA II): I miejsce Lena Widuch – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Alicja Popielec – Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie Filia w Chełmcu, III miejsce Natalia Popielec – Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie Filia w Chełmcu. Wyróżnienie Piotr Jaskulski – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Nowym Sączu.
GITARA (KATEGORIA WIEKOWA III): I miejsce Szymon Stanko – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Natalia Sarata – Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej, II miejsce Justyna Oleś – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III miejsce Justyna Cebula. Wyróżnienie Olga Tokarczyk – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Antonina Zwolenik – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Nowym Sączu.
GITARA (KATEGORIA WIEKOWA IV): I miejsce Miłosz Koszut, III miejsce Bartosz Kalemba – Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu.
PERKUSJA (KATEGORIA WIEKOWA II): I miejsce Wiktor Gwiżdż – Centrum Edukacji Artystycznej w Gołkowicach, Filip Wysowski – Centrum Edukacji Artystycznej w Gołkowicach, II miejsce Wojciech Kuchnia – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Leszek Zagórowski – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Wyróżnienie Szymon Weiman – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.
PERKUSJA (KATEGORIA WIEKOWA III): I miejsce Adrianna Ślipek – Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej. 
PERKUSJA (KATEGORIA WIEKOWA IV): I miejsce Grzegorz Pietrzak – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Julia Pasiut – Centrum Edukacji Artystycznej w Gołkowicach.
FORTEPIAN (kategoria wiekowa I): I miejsce Antonina Pajor – Szkoła Podstawowa Nr 14 w Nowym Sączu, Jan Wójcik – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Milena Kołodziej – AGN Ognisko Muzyczne, Monika Totoś – Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej, Karol Obrzud – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Julia Garwol – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, III miejsce Maja Siedlarz – Niepubliczne Przedszkole Muzyczne „Kraina Marzeń” w Nowym Sączu. Wyróżnienie Chloe Pazgan – AGN Ognisko Muzyczne, Julia Ogorzały – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Adrianna Bobrek – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu.
FORTEPIAN (kategoria wiekowa II): I miejsce Justyna Kaczor – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu, Szymon Wójcik – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Szymon Niezabitowski – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Szymon Gargas – Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu Krzysztof Golenia – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu Luiza Tokarz – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, III miejsce Hanna Kudrzycka – AGN Ognisko Muzyczne, Franciszek Oleksy – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Nadia Kopkowicz – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu. Wyróżnienie Blanka Bochenek – Szkoła Podstawowa Nr 20 w Nowym Sączu, Anna Gancarczyk – AGN Ognisko Muzyczne, Agnieszka Szajewska – Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach, Weronika Gucwa – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Maja Kożuch – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Kirył Maksymczuk – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Zuzanna Styrna – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Julia Chorążewski – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu.
FORTEPIAN (kategoria wiekowa III): I miejsce Malwina Chochorowska – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Arkadiusz Tokarczyk – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Alicja Wójcik – AGN Ognisko Muzyczne, Rita Gajewska – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Maya Basiaga-Zydroń – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, III miejsce Karolina Biedroń – Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku. Wyróżnienie: Max Luberda – Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu, Helena Loesch – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu.
FORTEPIAN (kategoria wiekowa IV): I miejsce Katarzyna Sasak, Mikołaj Sokołowski – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Józefina Lentas, Aleksandra Ortyńska – Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu. Wyróżnienie Bartłomiej Pogwizd, Zofia Dyrek – American Club Nowy Sącz.
AKORDEON (kategoria wiekowa I): I miejsce Karol Jurczak – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Antoni Skrzypiec – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej. Wyróżnienie Kacper Pietrzyk – Szkoła Podstawowa w Rogach.
AKORDEON (kategoria wiekowa II): I miejsce Szymon Hejmej – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Bartosz Książkiewicz – Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej, Marta Maria Cebula. Wyróżnienie Maciej Prociuk – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej.
AKORDEON (kategoria wiekowa III): I miejsce Mateusz Szewczyk, II miejsce Krzysztof Chęciński – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy, Wojciech Cieślik – Ognisko Muzyczne przy Szkole Podstawowej w Kłodnem, Maciej Cebula. Wyróżnienie Piotr Cięciwa – Szkoła Podstawowa w Łomnicy Zdroju.
AKORDEON (kategoria wiekowa IV): I miejsce Michał Broda – Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.
FLET (kategoria wiekowa I): I miejsce Karolina Klimczak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Barbara Strama – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej, III miejsce Anna Baran – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu.
FLET (kategoria wiekowa II): I miejsce Oliwia Tokarczyk – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Jagna Stefanowicz – Świetlica Młyńczyska, Anna Maria Szczepaniak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku. Wyróżnienie Paulina Tajak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej.
FLET (kategoria wiekowa III): I miejsce Barbara Krzyżak – Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku, Małgorzata Jagieła – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Martyna Franczyk – Świetlica Młyńczyska, Emilia Atłas – Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku, III miejsce Milena Kowalska.
KLARNET (kategoria wiekowa II): I miejsce Hanna Stefanowicz – Świetlica Młyńczyska, II miejsce Patrycja Babiarz – Świetlica Młyńczyska, Jakub Gabryś – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III miejsce Anna Pietrzak – Świetlica Młyńczyska, Ignacy Kutek – Świetlica Młyńczyska. Wyróżnienie Magdalena Szumilas – Świetlica Młyńczyska, Michał Opiela – Szkoła Podstawowa w Brzeznej-Litaczu.
KLARNET (kategoria wiekowa III): I miejsce Dorota Ruchała – Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu – Placówka w Paszynie, Gabriela Dominik – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Oliwier Węgrzyn – Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobrej, II miejsce Krzysztof Piwowarczyk – Świetlica Młyńczyska, III miejsce Julia Petryszak – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu. Wyróżnienie Magdalena Sierotowicz – Szkoła Podstawowa w Koniuszowej.
SAKSOFON (kategoria wiekowa I): I miejsce, Lena Biel. Wyróżnienie Jakub Tokarczyk.
SAKSOFON (kategoria wiekowa II): I miejsce Julia Bochenek – Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu – Placówka w Paszynie, Julia Chlipała –  Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Karolina Banach – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku. Wyróżnienie Hubert Kędroń – Świetlica Młyńczyska.
SAKSOFON (kategoria wiekowa III): I miejsce Justyna Szumilas – Świetlica Młyńczyska, II miejsce Gabriela Wąchała – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy, III miejsce Mateusz Jodłowski – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Filip Dominik – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Piwnicznej Zdroju. Wyróżnienie Wiktor Pater – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.
SAKSOFON (kategoria wiekowa IV): II miejsce Klaudia Wyżycka – Świetlica Młyńczyska, III miejsce Iwona Kurzeja – Świetlica Młyńczyska, Wiktor Dulański – Świetlica Młyńczyska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony