Jak zapobiegać czerniakowi? Tego uczyła się młodzież szkół powiatowych

Szkoły prowadzone przez Powiat Nowosądecki wzięły udział w Programie czynników ryzyka i metod skutecznej profilaktyki czerniaka. Wszystko to w ramach współpracy z Narodowym Centrum Onkologii – Państwowym Instytutem Badawczym im. Marii Skłodowskiej – Curie.
W ramach programu opracowano scenariusz zajęć lekcyjnych – skierowano go do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego realizatorami byli nauczyciele biolodzy, pielęgniarki szkolne, wychowawcy oraz szkolni pedagodzy.
– Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, który odbywał się maju. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie – informowali organizatorzy akcji.
Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony