Pierwsze polskie – sądeckie – medale na początek Mistrzostw Europy

Znakomicie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w slalomie kajakowym, które rozpoczęły się w słowackim Liptowskim Mikulaszu. Pierwszy dzień zawodów to konkurencje zespołowe. Łupem polskiej ekipy padły krążki brązowe w K-1×3 kobiet oraz srebrne w K-1 mężczyzn.

Zanim na starcie ustawiły się zespoły, rywalizację w kwalifikacjach rozpoczęły kajakarki i kajakarze w K-1. Wszyscy zameldowali się w półfinałach. Wśród pań najlepiej popłynęła sądeczanka Klaudia Zwolińska, która była druga. Obok niej bardzo dobrze zaprezentowała się Natalia Pacierpnik oraz druga sądeczanka Dominika Brzeska. W kategorii panów znów najlepiej zaprezentował się sądeczanin Michał Pasiut, który był 11. Na 15 pozycji zameldował się Jakub Brzeziński, a na 20 miejscu był sądeczanin Dariusz Popiela. Do półfinałów awansowało 30 kajakarzy.

Konkurencje zespołowe są bardzo widowiskowe i nigdy nie da się przewidzieć końcowego wyniku, zwłaszcza w kategorii pań. Polki popłynęły bardzo dobrze i mimo 6 punktów karnych zajęły trzecie miejsce. Za nimi były takie potęgi kajakowe jak Czeszki, Niemki, Słowenki czy Słowaczki. Ogromne emocje towarzyszyły panom. N starcie stanęło aż 18 zespołów. Walka na trudnym torze w Liptowskim Mikulaszu była niezwykle zacięta. O medale walczyło wielu znakomitych kajakarzy, medalistów największych, światowych imprez sportowych. Polacy spisali się znakomicie zajmując drugie miejsce.

K-1×3 kobiet: 1. Francja 115,30 (2), 2. Wielka Brytania 118,64 (2), 3. Polska (Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik, Dominika Brzeska) 121,23 (6).

K-1×3 mężczyzn: 1. Czechy 99,40 (2), 2. Polska (Michał Pasiut, Dariusz Popiela, Jakub Brzeziński) 101,09 (2), 3. Niemcy 101,47 (0).

W piątek przed południem na starcie staną kanadyjki i kanadyjkarze, a po przerwie polskie zawodniczki i zawodnicy będą walczyć o medale w konkurencjach zespołowych. Początek zawodów godz. 9.30 – konkurencje indywidualne, a o godz. 13.10 zespoły.

Fot: Renata Pasiut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony