25 lat partnerskich kontaktów dwóch powiatów: połączeni przyjaźnią

W tym tygodniu delegacja powiatowych samorządowców i dyrektorów na czele ze starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim i przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego Romanem Potońcem wzięła udział w obchodach 25-lecia partnerskich kontaktów między Powiatem Nowosądeckim a Powiatem Unna w Niemczech. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Związani w przyjaźni”.

– Najważniejsze jest jednoczenie ludzi – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Jako powiat wielokrotnie otrzymywaliśmy pomoc od władz powiatu Unna podczas klęsk żywiołowych i innych zdarzeń. Przypomnę, że w ostatnich miesiącach niemieccy partnerzy przekazali nad 80 tysięcy euro na pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym na Sądecczyźnie. Bardzo dziękuję za tę pomoc i tak owocną współpracę. Mam nadzieję, że po okresie pandemii, odnowimy wymiany uczniów, praktyki oraz kontakty gospodarcze i turystyczne.

Oficjalne spotkanie było okazją do podziękowań. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski uhonorował starostę powiatu Unna Mario Löhra Złotym Jabłkiem Sadeckim. Przekazał też płaskorzeźbę z widokiem Sądecczyzny. Zebrani goście obejrzeli film o atrakcjach Ziemi Sądeckiej i zostali zaproszeni do odwiedzenia naszego regionu.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec oraz członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego: Zofia Nika i Marian Dobosz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony