3 miliony złotych dla Powiatu!

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał dzisiaj promesę na 3 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację drogi powiatowej w Piwnicznej-Zdroju – ul. Zagrody Łomnica wraz z dwoma mostami znajdującymi się w Piwnicznej i Łomnicy. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, a promesy wręczali: Edward Siarka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa wraz z Pawłem Szczygłem – dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Promesy otrzymali także wójtowie gmin: Korzenna, Łabowa, Łososina Dolna, Nawojowa i burmistrz Starego Sącza. Razem, z kwotą dla Powiatu Nowosądeckiego, suma dofinansowania przekracza 4,5 mln zł.

– Lasy Państwowe od wielu lat współdziałają z samorządami – mówił wiceminister Edward Siarka. – Wiemy, jak ważna jest ta współpraca i jakie korzyści płynął z niej dla mieszkańców poszczególnych gmin. Tym bardziej, że na Sądecczyźnie jest sporo terenów leśnych, a turyści chętnie korzystają z dróg dojazdowych i parkingów zbudowanych wspólnymi siłami.

– Bardzo dziękujemy za te promesy – powiedział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski w imieniu samorządowców. – Zarówno pan minister Edward Siarka, jak i dyrektor Paweł Szczygieł bardzo dbają o nasz region. Cieszę się, że mamy takich sojuszników. Środki, które dzisiaj otrzymaliśmy na pewno zostaną szybko wydane, a mieszkańcy i turyści będą niebawem mogli korzystać z nowych dróg i mostów.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Edward Siarka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa, Paweł Szczygieł – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wójt gminy Łabowa Marta Słaby, wójt Łososiny Dolnej Andrzej Romanek, zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki, zastępca wójta Korzennej – Kazimierz Ogorzałek oraz Marzena Gawlik – szefowa GOPS Nawojowa

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony