33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków dzisiaj w Nowym Sączu – będą utrudnienia w ruchu

Trzeci etap 3. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków to trasa z Jaworzna do Nowego Sącza. Peleton wystartuje o godz. 13.20, a do Nowego Sącza dojedzie ok. 18. Trasa liczy aż 209,9 km i jest najdłuższym w wyścigu.

Kolarze ruszą na etap z Rynku Głównego w Jaworznie. Później przez Chełmek i Libiąż na lotną premię do Żarek (24,7 km), dalej przez Nowe Dwory (63,4 km) – sprint, Paszówka (75,4 km) i Bysina (99,9 km) – górskie premie, Tymbark (157,8 km) – sprint, Słopnice (171,4 km) – górska premia.

Do Nowego Sącza kolarze wjadą, od strony Chełmca, ok. godz 18. Po przejechaniu przez Rynek, zmierzą w kierunku Nadbrzeżnej, a ten odcinek pokonają dwa razy (3 km). Meta ulokowana jest w Rynku przed sądeckim Ratuszem. Po trzecim etapie rozstrzygnie się rywalizacja o zieloną koszulkę najlepszego górala.

Po zakończeniu trzeciego etapu wyścigu na Rynku nastąpi ceremonia dekoracji zwycięzców. Centrum Nowego Sącza będzie wyłączone z ruchu od godz. 14 do godz. 20.

Funkcjonariusze przypominają, że uczestnicy wyścigu posiadają pierwszeństwo przejazdu w miejscach nadzorowanych i kierowanych przez policjantów.

Uwaga!!!

W Nowym Sączu imprezie będzie towarzyszył 14. Mini Wyścig „Solidarności”. Udział mogą wziąć w nim wszystkie chętne dzieci. Wystarczy, że zjawią się wraz z opiekunem oraz rowerem – niezbędny jest kask – na płycie rynku między godz. 14.50 a 15.50. Ściganie rozpocznie się o godz. 16.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony