Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2022: W Nowym Sączu wygrał Timo Kielich

Z ponad godzinnym opóźnieniem (mieli być ok. godz. 18.10) pierwsi kolarze Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków dojechali do Nowego Sącza. Najszybciej w sześcioosobowej ucieczki finiszował Timo Kielich (Alpecin-Fenix Devo). Drugi na mecie był Tomasz Budzyński (HRE Mazowsze Serce Polski) przed Mateusem Stockiem (ATT Investments).

Trzeci etap z Jaworzna do Nowego Sącza, z powodu ogromnych upałów, momentami temperatura sięgała 37 stopni Celsjusza, był morderczy, a kolarze mieli do przejechania niemal 208 km. Był to najtrudniejszy etap wyścigu. Były trzy lotne premie o górskie. Trasa była nie tylko długa, ale również kręta z wieloma podjazdami, które dały się mocno we znaki wszystkim kolarzom. Mimo trudnych warunków atmosferycznych nie brakowało ucieczek. Na niespełna 50 km, w Tymbarku, przed metą ucieczka miała ponad 5 minut przewagi. Czołówka dojechała do mety niezagrożona, a najszybszy okazał się Kielich.

Wyniki 3. etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków 2022), Jaworzno – Nowy Sącz (207,7 km): 1. Timo Kielich Alpecin-Fenix Development, 2. Tomasz Budziński HRE Mazowsze Serce Polski, 3. Matus Stocek ATT Investments, 4.Ryan Christensen Black Spoke, 5. Thijs De Lange Metec, 6. Toon Vendebosch Alpecin-Fenix Development.

Klasyfikacja generalna: 1. KIELICH Timo Alpecin – Fenix DEVO, 2. BUDZIŃSKI Tomasz HRE MAZOWSZE Serce Polski (0,3 sek.), 3. ŚTOĆEK Matuś ATT Investments (0,7 sek.).

W piątek kolumna wyścigu pojawi się na Podkarpaciu, gdzie będzie krótko i szybko. Liczący 143 kilometry odcinek prowadzi między Mielcem a Tarnobrzegiem i skończy się sprintem z peletonu.

Finałem zmagań będzie 202-kilometrowy odcinek z Kielc do Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony