Burze, deszcz, wiatr i grad – nie odpuszczają!

Wiele wskazuje na to, bo prawdopodobieństwo wynosi 80 proc., że najbliższe godziny przyniosą duże i gwałtowne zmiany pogodowe. Jak informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie dzisiaj od godz. 17:00 do jutra (2 lipca 2022 r.) do godz. 02:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h, a miejscami grad.

Ze względu na możliwość gwałtownych porywów wiatru warto zabezpieczyć wszystko co może zostać porwane przez żywioł. Jakby tego było mało Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 15:00 do jutra (2 lipca 2022 r.) do godz. 5 rano w rejonach występowania opadów burzowych, na mniejszych rzekach i nie tylko mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych. Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 1 stopień (w skali 3 – stopniowej)

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 18 414-16-21, 18 414-16-22.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony