51! punktów Dominika Kubieli

Nie był to łatwy mecz dla sądeczan. Gospodarze postawili wysoko poprzeczkę, ale znakomitą skutecznością popisał się Dominik Kubiela, który zdobył aż 51 punktów.

Liga kadetów U-15
SKF Jura Basket Zabierzów – STK Wikar Nowy Sącz 67:74 (20:14, 12:16, 17:20, 14:13, d. 4:11)
Sędziowali: Leszek Stępień i Przemysław Bielski.

SKF Jura: J. Knapek 15 (1×3), Mazur 14, S. Knapek 12, Lysenko 12, Brożek 6, Korzonek 6, Kulik 2.

STK Wikar: Kubiela 51 (2×3), Szczerkowski 9, Leśniak 8, Mieczkowski 4, Niemiec 1, K. Milanowski 1, Grzyb, Rosiński, Fritz, M. Milanowski.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy lepiej zagrali w obronie a ich kontry były skuteczne. Druga kwarta to lepsza gra sądeczan pod swoim koszem, a dobre podania od kolegów Kubiela zamieniał na punkty. Do przerwy gospodarze prowadzili, ale tylko 32:30. Po zmianie stron sądeczanie przejęli inicjatywę mając po trzech kwartach punkt przewagi. Ostatnia część meczu była bardzo zacięta i zakończyła wygraną gospodarzy, którzy doprowadzili do remisu i tym samym o końcowym rezultacie zadecydowała dogrywka, która wygrali sądeczanie.

• Mecz był trudny, ale dzięki dobrej grze całego zespołu udało się wygrać – mówi trener STK Wikar Maksymilian Sławecki. – Na końcowy wynik wpływ miała bardzo dobra gra obronna. Super blokami i zbiórkami popisywali się Mieczkowski oraz Leśniak. To przekładało się na szybkie kontry, gdzie pod koszem rywali brylował Kubiela wspomagana przez Szczerkowskiego.