Nowosądeckie akademiczki i akademicy w półfinałach Mistrzostw Polski

W Krakowie na hali Uniwersytetu Ekonomicznego odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Małopolski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn. Mężczyźni AZS ANS Nowy Sącz wywalczyli srebrny medal wygrywając, a kobiety zajęły 4 miejsce. Obie drużyny zakwalifikowały się do Półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w Lublinie.

– To nie były łatwe dla nas łatwe zawody – mówi trener Zbigniew Małek. – Na turnieje pojechaliśmy z osłabionych składach, zwłaszcza nasze studentki, które w pierwszej fazie rywalizacji grały tylko w 5 osób, czyli bez zmian w czasie meczu. Poprzeczkę miały ustawioną bardzo wysoko, bo grały przeciwko zawodniczkom drużyn występujących w Ekstralidze Futsalu Respekt Myślenice i AZS UEK Kraków. Nasi studenci w fazie grupowej zagrali bardzo skutecznie odnosząc trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Warto dodać, że w tej części rozgrywek zdobyliśmy aż 4 bramek. Szkoda, że nie wszyscy mogli zagrać, by byłoby jeszcze lepiej.
Półfinały
ANS Nowy Sącz – AWF Kraków 10:7 (bramki: 4x Krzysztof Toporkiewicz, 3x Tomasz Magdziarczyk, 2x Szymon Stawiarski oraz Kacper Skrzatek.
Finał
UEK Kraków – ANS 15:4 (bramki: Kacper Skrzatek, Krzysztof Toporkiewicz, Jakub Leśniak oraz Tomasz Magdziarczyk.

Fot: Arch. drużyny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony