26. Jesienny Festiwal Teatralny – godziny do rozpoczęcia

Już w najbliższą niedzielę (2 X) spektaklem “Metoda na Wnuczka” w reżyserii Emiliana Kamińskiego Teatr Kamienica z Warszawy zainauguruje Święto Teatru na Ziemi Sądeckiej jakim od 26 lat jest Jesienny Festiwal Teatralny kiedyś w Nowym Sączu, a od 2020 roku w Starym Sączu.

– Z wielką niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie JFT – mówi dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu Wojciech Knapik. – To zawsze jest wielka chwila, bo znów przez naszą publicznością zaprezentują się znani i lubiani aktorzy scen polskich. Warto podkreślić też fakt, że przed pierwszą sztuką nastąpi wernisaż wystawy fotograficznej Daniela Janiszyna „Retrospekcja”. Z każdego spektaklu będą fotorelacje na naszej stronie www.jftwstarymsaczu.pl oraz na FB.

– Jesienny Festiwal Teatralny w tym roku to trzy tygodnie, podczas których obejrzymy 25 spektakli – dodaje dyrektor artystyczny Janusz Michalik. – Są to propozycje dla dorosłych, ale nie zapomnieliśmy o najmłodszych stąd w repertuarze są spektakle familijne. Będą teatry z Warszawy, Chorzowa, Krakowa, będą musicale. Każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście prym wiodą komedie jak „Metoda na wnuczka”, „Porwanie” czy „Znaczek miłości”. Jak zawsze zaprezentują się Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego, NSA oraz z Limanowej. Oczywiście będą spotkania z aktorami i reżyserami. Będzie okazja spotkać się m. in. z Robertem Rozmusem, Jerzym Schejbalem – rodem z Nowego Sącza, Piotrem Polkiem, Piotrem Szwedesem czy Piotrem Gąsowskim. Wszystkie rozmowy będą prowadzone na I piętrze – zapraszamy.

– Na pierwszy spektakl i większość pozostałych, nie ma już biletów – mówi Marta Jakubowska – W sumie jest już sprzedanych 95 procent wszystkich wejściówek. Warto zaglądać na stronę JFT by zobaczyć, czy są wolne miejsca na dane przedstawienie. W tym roku będzie można na kwadrans przed spektaklem kupić bilet, jeżeli np. ktoś nie przyjdzie, ktoś nie skorzysta z zaproszenia, będzie wolne miejsce. Dlatego warto pytać.

Organizatorami 26. Jesiennego Festiwalu Teatralnego są: Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sącz oraz Stowarzyszenie Animatorów Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony