61-latek odpowie za znęcanie nad rodziną

Nawet pięć lat więzienia grozi 61-letniemu mieszkańcowi gminy Łososina Dolna, który od kilkunastu lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Teraz mężczyzna odpowie za swoje czyny, a decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie w oczekiwaniu na wyrok.

14 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 61-latek znęca się nad członkami swojej rodziny. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i ustalili, że stosował przemoc od 2012 roku. Według ustaleń policjantów mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał bezpodstawne awantury, podczas których m.in. groził podpaleniem domu, poniżał, wyzywał oraz bił najbliższych. 
Mieszkaniec gminy Łososina Dolna usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Z uwagi na agresję sprawcy wobec pokrzywdzonych prokuratura, na wniosek funkcjonariuszy, wystąpiła do sądu z wnioskiem o odizolowanie mężczyzny od żony oraz dzieci. Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie i jego decyzją 61-latek najbliższe dwa miesiące spędzi za kratami, oczekując na wyrok. Za przestępstwo znęcania grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony