Remonty za milion złotych w pogotowiu ratunkowym dobiegają końca

Coraz bliżej jest do zakończenia remontu na terenie siedziby Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Śniadeckich. Cały teren zyskał już nowe ogrodzenie, a budynek, w którym mieszczą się garaże jest już po generalnej modernizacji. Koszt inwestycji przekracza milion złotych – środki pochodzą z budżetu Pogotowia.

– To prace, które są wykonywane trzeba było pilnie przeprowadzić – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Budynki nie były remontowane od kilkudziesięciu lat – nie nadawały się do bezpiecznego użytku. Przypomnę, że zaczęliśmy remonty już dwa lata temu, a teraz większa ich część dobiega końca.

Wszystkie prace to kontynuacja założeń Programu naprawczego wdrożonego w Pogotowiu w 2019 roku po objęciu funkcji dyrektora przez Bożenę Hudzik, która dodała. – W ubiegłym roku przeprowadziliśmy remont dużego budynku garażowego z zewnątrz, a obecnie kończymy prace wewnątrz. Dzięki modernizacji udało nam się wydzielić dodatkowe pomieszczenia, w których znajdzie się archiwum i magazyn środków dezynfekcyjnych. Stworzona została też przestrzeń dla ratowników wracających po wyjazdach do pacjentów covidowych. Znalazła się tam komora dekontaminacyjna dla ratowników, pomieszczenie do dezynfekcji rąk i bezpośrednie przejście do karetki, która również będzie poddana dekontaminacji. To znacznie ułatwi pracę i ograniczy niebezpieczeństwo ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa.

Koszt montażu ogrodzenia to 600 tysięcy złotych, remont budynku garażowego – 400 tysięcy złotych.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony