62 Międzynarodowe Regaty o “Puchar Ziemi Sądeckiej”

W niedzielę, na Dunajcu, obok Zamku w Nowym Sączu, odbędą się 62 Międzynarodowe Regaty w slalomie kajakowym o “Puchar Ziemi Sądeckiej”. Będą to również zawody zaliczane do Pucharu Polski, oraz Ligi Młodzików.

Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy „Start” w Nowym Sączu przy wsparciu MOSiR w Nowym Sączu pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Regaty odbędą się 10 września – niedziela.

Konkurencje: K-1, C-1, slalom indywidualny młodzików, mężczyzn (open).

K-1, C-1 slalom indywidualny młodziczek, kobiet (open).

Do każdej konkurencji klub może zgłosić dowolną liczbę osad. Zawodnik, zawodniczka może startować w dwóch konkurencjach.

Trasa slalomu jest ustawiana zgodnie z regulaminem PZKaj. Projektantem trasy jest przedstawiciel organizatora.

O końcowym rezultacie zdecyduje lepszy wynik z dwóch przejazdów,

Szczegółowy program minutowy zostanie wręczony kierownikom drużyn na pierwszej odprawie z sędzią głównym w dniu 10 września 2023 roku o godz. 9.00

⦁ Odprawa sędziów pod mostem Helleńskim Nowy Sącz – – godz. 9,30

⦁ Start w konkurencjach C-1 młodziczek, Open, C-1 młodzików, Open, I i II przejazd – godz. 10,15

⦁ Start do konkurencji K-1 młodziczek, Open K-1 młodzików Open, I i II przejazd – godz. 11,30

⦁ Dekoracja zwycięzców Pucharu Ziemi Sądeckiej, Ligi Młodzików Pucharu Polski (30 minut po ukończeniu przejazdu ostatniego

Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującym Regulaminem Slalomu Kajakowego PZKaj.

Uczestnictwo:

Prawo startu w zawodach mają zawodnicy /czki/ posiadający legitymację zawodniczą lub licencję PZKaj gdzie będzie określona przynależność klubowa, legitymujący się dokumentem tożsamości ze zdjęciem, aktualnymi badaniami lekarskimi i posiadający kartę pływacką, lub potwierdzoną umiejętność pływania. Zawodnicy muszą być ubezpieczeni przez macierzyste kluby.

Zawodnik /czka/ musi zgłosić się na starcie na 5 minut przed swoim wyznaczonym czasem startu. Kluby zobowiązane są zabezpieczyć zawodników i łodzie zgodnie z wymogami Regulaminu Slalomu Kajakowego PZKaj i ICF. Wszyscy zawodnicy /czki uczestniczący w regatach, muszą nosić: kask ochronny i kamizelkę asekuracyjną /piersiowo-plecową. Zawodników obowiązuje ubiór obuwia na start.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony