Akcja WOPR i Policji nad Jeziorem Rożnowskim: kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Ratownicy z Sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zorganizowali dzisiaj najmłodszych imprezę pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Patronat honorowy nad projektem objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Spotkanie odbyło się w siedzibie sądeckiego WOPR w Bartkowej Posadowej.

– Dziękuję wszystkim ratownikom wodnym i policjantom za ich służbę, a także za pracę z dziećmi i młodzieżą – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Oddanie i służba ratowników zasługują na najwyższy szacunek. Dzięki waszej pracy zostało ocalonych od utonięcia wiele osób. To dzięki wam możemy czuć się bezpieczni nad wodą. To bardzo ważne, aby osoby korzystające z kąpieli wiedziały, w jaki sposób mają się zachować i jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.

Prezes sądeckiego WOPR Dariusz Gerhardt podziękował staroście za wsparcie, które w tym roku otrzymał z budżetu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. W sumie, to ponad 50  tysięcy złotych.

Podczas dzisiejszej imprezy, dzieci i młodzież oraz mieszkańcy Sądecczyzny i turyści obejrzeli pokaz sprzętu WOPR i akcję ratowniczą na Jeziorze Rożnowskim. Dla najmłodszych był dmuchany plac zabaw, a dla starszych – pływanie „na bananie”. Atrakcje przygotowali również policjanci m.in. z Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region IPA Limanowa – współorganizatorzy akcji.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony