Aktywna Małopolska – uroczyste podsumowanie projektu

10 grudnia uroczyście podsumowano projekt Aktywna Małopolska, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, a środki na jego realizację przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Sala zakopiańskiego COS-u wypełniła się po brzegi. Na uroczyste podsumowanie projektu Aktywna Małopolska przyjechało blisko 180 uczestników z całej Małopolski. Wyjątkowymi gośćmi uroczystości byli Andrzej Gut-Mostowy – Wiceminister Sportu i Turystyki oraz Piotr Bąk – Starosta Tatrzański.

Krótkie sprawozdanie z realizacji projektu Aktywna Małopolska przedstawił Adam Zaleski, Prezes TG Sokół Gniazdo w Zakopanem i koordynator projektu. Przypomniał zebranym, że w ofercie tegorocznych zajęć znalazły się karate, bieganie, taniec, nordic walking, fitness, pływanie, tenis stołowy, deskorolka.

Składając ofertę realizacji zadania do Ministerstwa Sportu i Turystyki zakładaliśmy, że udział w zajęciach weźmie 300 osób. – powiedział Adam Zaleski. Skala zainteresowania bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Ankiety rekrutacyjne wypełniło ponad 1100 osób, a z zajęć ostatecznie skorzystało ponad 700 osób.  – dodał.

Skalę projektu Aktywna Małopolska pokazuje nie tylko liczba uczestników, ale także liczba zorganizowanych zajęć – 569, które odbywały się na terenie całej Małopolski, m.in. w Zakopanem, Krakowie, Nowym Sączu, Dobczycach, a także w mniejszych miejscowościach jak np. Olszyny, Mętków, Knurów czy Wygiełzów.

Ze środków otrzymanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki został zakupiony także sprzęt sportowy tj. stoły i paletki do ping-ponga, akcesoria i rampy do deskolorkarstwa, kijki do nordic walking, maty fitnessowe, piłki do ćwiczeń i hantle. Kończąc swoje wystąpienie, Adam Zaleski podziękował wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w zajęciach w trakcie trwania projektu, a szczególnie tym, którzy przyjechali tego dnia osobiście odebrać pamiątkowy medal i dyplomy.

Z wielką radością przysłuchiwałem się prezentacji o wynikach projektu Aktywna Małopolska. Cieszę się, że Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem podjęło się realizacji tak ważnego zadania i, że spotkało się ono z pozytywną reakcją Małopolan. Kultura fizyczna i sport powszechny to nieodłączne elementy rozwoju fizycznego i psychicznego współczesnego człowieka, szczególnie doceniane w czasie popandemicznym. – powiedział Andrzej Gut-Mostowy – Wiceminister Sportu i Turystyki, który objął projekt Aktywna Małopolska swoim Patronatem Honorowym.

Gratulacje należą się wszystkim, szczególnie uczestnikom, którzy wzięli udział w różnych formach aktywności fizycznej. Jestem dumny, że Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem jest tak prężne, że potrafi skutecznie i z sukcesem zorganizować przedsięwzięcie o zasięgu Małopolski. –  powiedział Piotr Bąk – Starosta Tatrzański.

W zorganizowanej w ramach konferencji „Krótkiej rozmowie o sporcie” wzięli udział Paulina Bobak – olimpijka, Kazimierz Długopolski – olimpijczyk, Tadeusz Szostak – Naczelnik TG „Sokół” Gniazdo w Zakopanem oraz Alicja Haber – trenerka. Prelegenci mieli okazję aby z własnej perspektywy ocenić projekt Aktywna Małopolska. Docenili oni skale wydarzenia, zarówno pod względem liczby uczestników, skierowania oferty zarówno do dzieci, młodzieży, dorosłych jak i seniorów, jak również liczbę zorganizowanych zajęć sportowych i ich różnorodność.

Ostatnim, a jednocześnie najważniejszym punktem programu było wręczenie przybyłym uczestnikom pamiątkowych medali oraz dyplomów. Nie zabrakło wzruszeń i wzajemnych życzeń, aby projekt Aktywna Małopolska był kontynuowany w przyszłości.

Rozpoczęliśmy już starania o realizację Aktywnej Małopolski w przyszłym roku. – zapewnił zebranych Adam Zaleski. Dziękując wszystkim za przybycie zachęcał do bycia w stałym kontakcie z TG „Sokół” Gniazdo w Zakopanem i do polubienia strony na portalu facebook: www.facebook.com/AktywnaMalopolska, gdzie będą się pojawiać informacje dotyczące przyszłości projektu Aktywna Małopolska.

Zadanie Aktywna Małopolska otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat honorowy nad zadaniem objęli Andrzej Gut-Mostowy – Wiceminister Sportu i Turystyki oraz Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Więcej informacji o projekcie Aktywna Małopolska można znaleźć na stronie: www.sokol.zakopane.pl/aktywna-malopolska oraz na portalu facebook: www.facebook.com/AktywnaMalopolska.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony