Ale lanie w Barcicach

Z pewnością w Barcicach mecz z Wierchami będzie długo pamiętany. Gospodarze prowadzili do 56 minuty, by ostatecznie ulec 2:5. Porażka oznacza, że Barciczanka będzie bardzo nisko w tabeli.

Barciczanka Barcice – Wierchy Rabka 2:5 (2:1)

1:0 Maślejak 8, 1:1 Dduek 21, 2:1 Korzym 42, 2:2 Czubin 56, 2:3 Sobek 83, 2:4 Kęska 90, 2:5 Dudek 93

Sędziował: Michał Ślaski.

Źółte kartki: Ciężobka, Korzym, Salamon x2, Oleksy – Czubin, Jeziorski, Witek.

Czerwona kartka: Salamon (66).

Barciczanka: Mrózek: D. Basta (66 Oleksy), Łukasik, Gryźlak (73 Tokarz), Zawiślan (73 Bonalde), Salamon, Miechurski (52 Krupa), Martuszewski, Maślejak, Ciężobka, Korzym.

Wierchy: Zhuk: Jeziorski, T. Dudek, Pazurkiewicz, Misiura (75 Lutsenko), Kościelaniak (70 Witek), Czubin, Wójcik (73 Twaróg), Krzyżak (46 Kęska), Florek (46 Sobek), M. Dudek.

W tym meczu było wszystko. Aż siedem goli, żółte o czerwona kartka, pomyłki sędziego i niespodziewanie wysoka porażka gospodarzy. Mecz rozpoczął się dla Barciczanki jak marzenie. Już w 8 minucie Maślejak dał prowadzenie gospodarzom. Inna sprawa, że miejscowej drużynie należał się rzut karny, ale sędzia nie chciał tego uznać. Zresztą takich pomyłek w meczu było więcej. Wierchy po stracie gola ruszyły do ataku przeprowadzając groźne kontry. Po jednej z nich Dudek strzałem z narożnika pola karnego posłał piłkę do siatki. Ta sytuacja spowodowała, że zespół z Barcic znów zaczął grać żwawiej i to przyniosło efekt. W 42 minucie Korzym otrzymał podanie i pięknym strzałem z powietrza zdobył gola. Wydawało się, że Barciczanka odniesie sukces. Zaraz po przerwie gospodarze mieli szanse na podwyższenie wyniki, ale strzały Maślejaka i Korzyma znakomicie obronił Zhuk. Wierchy przetrzymały napór Barciczanki i 56 minucie Czubin wykorzystując niezdecydowanie obrony zespołu z Barcic dał prowadzenie gościom. Gra nabrała rumieńców. Gospodarze chcieli wyrównać, goście podwyższyć wynik. Kiedy w 66 minucie czerwoną kartkę – za drugą żółtą – zobaczył Salamon dla drużyny z Barcic zrobiło się nieciekawie. Wierchy zwietrzyły szansę i to wykorzystały. Kontry gości okazały się bardzo skuteczne. Trzeba podkreślić fakt, że przyjezdni zagrali dobry mecz mając przewagę przez większą część meczu, będąc przy tym po prostu skuteczni.