Będzie tor kajakowy w Nowym Sączu – powiedział prezydent Ludmir Handzel

Dzisiaj podczas konferencji prasowej poświęconej regulacji rzek przepływających przez Nowy Sącz prezydent miasta Ludomir Handzel, powiedział również, że w przyszłym roku powstanie tor dla kajakarzy górskich.

Spotkanie w sali reprezentacyjnej Ratusza poświęcone było przede wszystkim podpisaniu porozumienia między Nowym Sączem aPaństwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. Pod pod dokumentem podpisy złożyli: prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Radosław Radoń – zastępca dyrektora ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą RZGW Wody Polskie w Krakowie.

– Ostatnie lata pokazały, jak poważne dla mieszkańców miasta niosą ze sobą nasze piękne rzeki – mówił prezydent Ludomir Handzel. – Łubinka, Kamienica czy Dunajec to nie tylko ulubione miejsce odpoczynku sądeczan, to także poważne zagrożenia powodziowe dla ludzi. Razem z Wodami Polskim chcemy zrobić coś co pozwoli takie zagrożenia zminimalizować. Na Łubince powstaną progi, a na Kamienicy zostaną trzy ostatnie, przed ujściem do do Dunajca, odbudowane. Chciałbym też poinformować, że podjęliśmy działania, które pozwolą na wybudowanie, na Dunajcu, toru dla kajakarzy górskich z prawdziwego zdarzenia. Będzie usytuowany w pobliżu Zamku, tam gdzie obecnie odbywają się zawody i będzie miał 265 m. Oczywiście w tej sprawie będziemy ściśle współpracować z Wodami Polskimi.

– Jest to zadanie związane z z kilkoma kluczowymi zadaniami na terenach, którymi zarządza właśnie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie. – stwierdził zastępca dyrektora PGW Wody Polskie Radosław Radoń. – Planowane są trzy duże inwestycje, które będą realizowane w najbliższych latach, a służyć będą poprawie bezpieczeństwa na terenie miasta. To także stworzenie kolejnych miejsc do wypoczynku. W tym roku przeznaczymy ponad 330 tys. zł na opracowanie dokumentacji dla Łubinki. W trakcie realizacji jest projekt dla Kamienic, gdzie likwidacji ulegną bariery dla migracji ryb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony