Wystawa Malarstwa “Spotkanie. Janusz Matuszewski” w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu

https://mail.ovh.net/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=3274&_part=2&_action=get&_extwin=1&_framed=1&_mimewarning=1&_embed=1
Jeden z obrazów Jana Matuszewskiego

Wernisaż wystawy odbędzie się 25 lutego o godzinie 17:00 w Domu Gotyckim przy ulicy Lwowskiej 3 w Nowym Sączu. Wystawa będzie czynna do 21 maja bieżącego roku.

Powstanie wielu z prezentowanych obrazów to efekt zachwytu nad malarstwem cechowym czy prowincjonalnym wieków XVII i XVIII regionu Małopolski, wschodnich i południowo-wschodnich terenów dawnej Rzeczypospolitej. W ten sposób poznałem wiele arcydzieł, anonimowych realizacji malarskich, które wyprzedziły myślenie awangardy XX wieku (co, rzecz jasna, nie stanowi jedynej wartości tych obrazów). Wystawa pomyślana jest jako spotkanie pewnego typu myślenia malarskiego i religijnego, realizowanego współcześnie, z dziełami malarstwa dawnego – a wszystko w jednym budynku Domu Gotyckiego w Nowym Sączu.

Janusz Matuszewski

Janusz Matuszewski urodził się w 1963 roku. Studiował w pracowni Jana Szancenbacha na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, dyplom uzyskał w 1989 r. Od 1990 sprawuje funkcję pracownika dydaktycznego w macierzystej uczelni, gdzie od 2010 r. prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony