Betlejemskie Światło Pokoju płonie u starosty nowosądeckiego

Do starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego zawitali harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju. Związek Harcerstwa Polskiego kultywuje tę tradycję już od 36 lat.

Coraz większymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i jak co roku – harcerze przekazują mieszkańcom Powiatu Nowosądeckiego Betlejemskie Światło Pokoju. Gości ono na wielu wigilijnych stołach. Co roku przyjmuje inny motyw przewodni – rok temu przewodziło hasło „Światło Nadziei” a w tym wybrzmiewa: „Światło dla Ciebie”.

Betlejemskie Światło Pokoju, które dzięki skautom i harcerzom przemierza świat, jest co roku odpalane od płomienia znajdującego się w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem – tam właśnie płonie wieczny ogień. Jak mówią harcerze, sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy – dla tej idei ludzie potrafią się na chwilę zatrzymać i pojednać.

„W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju”.

(Źródło: https://swiatlo.zhp.pl/idea/).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony