Bezpieczne Wakacje. Wizyta małych gości w sądeckiej komendzie

Bezpieczne Wakacje. Wizyta małych gości w sądeckiej komendzie

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa zorganizowano dzień otwarty Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, w którym uczestniczyli mali mieszkańcy naszego regionu. Podczas zwiedzania jednostki dzieci spotkały się z funkcjonariuszami, którzy przybliżyli im specyfikę zawodu policjanta oraz pokazali sprzęty, z których korzystają w codziennej służbie.

13 lipca br. w ramach działań pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2022” mali sądeczanie mieli okazję zwiedzić komendę i zobaczyć, w jakich warunkach na co dzień pracują policjanci z Nowego Sącza, a także obejrzeć sprzęt, który wykorzystują w służbie.

Nasi mali goście swoją przygodę zaczęli od spotkania z policjantami Wydziału Prewencji, którzy przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa i sposoby reagowania na różnorodne zagrożenia i niebezpieczeństwa.

Dzieci miały okazję również poznać tajniki pracy technika kryminalistyki i z bliska przyjrzeć się, w jaki sposób zabezpiecza ślady na miejscu zdarzenia. Każde z nich otrzymało pamiątkowy dyplom, na którym odcisnęli swoje linie papilarne.

Następnie zwiedzający zobaczyli stanowisko pracy oficera dyżurnego, który opowiedział, w jaki sposób koordynuje działania patroli pełniących służbę w mieście.

Najmłodsi udali się też z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego na parking przy komendzie, gdzie znajdowały się radiowozy i policyjne motocykle. Mundurowi pokazali im także elementy ubioru „drogówki” oraz zaprezentowali sprzęt, jakim na co dzień posługują się policjanci podczas przeprowadzania kontroli drogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony