Grajcie jak najlepiej, bądźcie drużyną!

Jak zawsze przed sezonem w „Starym Kościele” w Nowym Sączu odbyła się w intencji sądeckiego msza święta, którą celebrował ks. Józef Wojnicki kapelan sportu i Sandecji.

– Zaczynamy nowy sezon, a nie wiemy jak będzie. Za naszą wschodnią granicą trwa wojna wywołana przez Rosję. W Polsce mamy ponad 3 mln uchodźców. Pomagamy im aby ludzie mogli przeżyć ten czas. Solidaryzujemy się też z klubami piłkarskimi Ukrainy, które nie będą mogły uczestniczyć w rozgrywkach ligowych. Warto też przypomnieć, że kiedyś Pogoń Lwów była czterokrotnie Mistrzem Polski. W 2014 roku Rosja napadła na Ukrainę a FIFA i MKOL przydzieli jej (Rosji) największe imprezy sportowe, wtedy świat się nie oburzał, nie protestował, a skutki tego mamy dzisiaj. Piłka nożna jest obecnie najpopularniejszą dyscypliną sportu. W tym roku MŚ są w Katarze. Przeszłości Polska zdobyła dwa medale, graliśmy też na ME, ale bez sukcesów, ale w IO byliśmy mistrzami oraz wicemistrzami. Teraz przed nami zmagania ligowe. Nie będzie łatwo. W I lidze jest kilka zespołów mocnych jak Wisła Kraków, ŁKS, Ruch Chorzów, Bruk Bet Nieciecza, Podbeskidzie, itd. Każdy trenował by wypaść jak najlepiej. Sandecja w poprzednim sezonie zajęła wysokie 7 miejsce. Nasz zespół ma charakter, ale trzeba pamiętać, że jeden zawodnik meczu nie wygra, że ważny jest zespół, który współpracuje i walczy. To także trenerzy, którzy przygotowują piłkarzy do spotkań, ale również rozmawiają, motywują zawodników. Jeśli wszyscy będą współpracować i dążyć do jednego celu, a marzy się nam powrót do ekstraklasy, będzie dobrze – mówił ks. Józef Wojnicki.

Po mszy od ołtarza popłynęły życzenie zdrowia, dobrej gry i sukcesów bo czekają na to nowosądeccy kibice. Jak zawsze ks. Józef Wojnicki gwizdkiem dał sygnał do rozpoczęcia sezonu. Najmłodsi uczestnicy mszy otrzymali upominki.

One thought on “Grajcie jak najlepiej, bądźcie drużyną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony