Chełmiec. Zbiórka środków medycznych na pomoc dla Ukrainy.

Gmina Chełmiec działa na rzecz ludzi na Ukrainie zabijanych przez bandytów z Rosji. Jest w kontakcie z przyjaciółmi ze Lwowa. Dla jak najsprawniejszej koordynacji działań jest bezpośredni kontakt z Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Diecezji Przemysko-Gorlickiej ELEOS w Gładyszowie.

Pilnie potrzeba pomocy – chodzi o dostarczenie materiałów medycznych, jak: bandaże, opaski uciskowe, zestawy pierwszej pomocy, a także koce termiczne, opatrunki hydrożelowe, kompresy itp.

Apelujemy (!) do mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych o przyłączenie się do wsparcia akcji pomocowej. Teraz już słowa i deklaracje to za mało! Potrzebne są konkretne materiały do ratowania życia ludzi.

Ze względu na wagę sytuacji pierwsza zbiórka potrwa 3 dni (!)

MIEJSCE ZBIÓRKI

W/w rzeczy można przynosić 1,2,3 marca, do:

Astro Centrum w Chełmcu, ul. Marcinkowicka, w godz. 10.00 – 18.00 oraz do biura GOK w Chełmcu – Urząd Gminy w Chełmcu,  w godz. 8.00- 15.00, tel kontakt 887 373 373

Zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy na terenie Gminy Chełmiec

SZKOŁA PODSTAWOWA w PIĄTKOWEJ: Współpraca z Fundacją Bratnia Dusza poprzez Szkołę Podstawową w Paszynie  – Zbiórka w Gabinecie Dyrektora Szkoły. Potrzebne środki – higieny osobistej, środki opatrunkowe i leki, koce termiczne. Środki zbieramy do kiedy będzie taka potrzeba.

– Własna inicjatywa szkoły –  organizowanie pomocy rzeczowej dla konkretnych rodzin pozostających na Ukrainie – Zbiórka w Gabinecie Dyrektora Szkoły do środy 02.03.2022 do godz. 12.00. Potrzebne – koce termiczne, termofory, śpiwory, termosy, mokre chusteczki, peleryny.

SZKOŁA PODSTAWOWA w PIĄTKOWEJ: Do punktu 1 – termin od 28.02. 2022 do 15.03.2022 do Gabinetu Dyrektora Szkoły do godziny 13.00.

SZKOŁA PODSTAWOWA w RDZIOSTOWIE:  Dary należy przynosić do Szkoły Podstawowej w Rdziostowie od dnia 28 lutego do odwołania w godzinach od 7.00 do 15.00.

– Zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy “SOLIDARNI Z UKRAINĄ”- Powiat Nowosądecki. W szczególności potrzebne są: koce, śpiwory, pościel, ręczniki, bielizna, kurtki przeciwdeszczowe, środki czystości, środki do dezynfekcji i maseczki, środki higieniczne, butelkowana woda w zgrzewkach, suchy prowiant, jedzenie w puszkach, latarki, baterie, świece.

– Zbiórki pieniężnej POMOC UKRAINIE, prowadzonej przez SURSUM CORDA

SZKOŁA PODSTAWOWA w JANUSZOWEJ – Dary można przynosić do budynku szkoły w dniach od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 16.00. Dary zostaną przekazane do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy ul. Jagiellońskiej 61 w Nowym Sączu.

SZKOŁA PODSTAWOWA w CHEŁMCU organizuje zbiórkę następujących rzeczy: śpiwory, koce termiczne, nowe ubrania termiczne, artykuły dla niemowląt: pampersy, maści na odparzenia, mokre chusteczki, mleko modyfikowane, jedzenie w słoiczkach, środki higieniczne: szczoteczki, pasty do zębów, mydła, szampony, leki przeciwbólowe, gazy, bandaże, leki żołądkowe, rozkurczowe (długi termin przydatności) Rzeczy te można przynosić w godzinach 8.30 – 14.30 do piątku 04.03 do sekretariatu w nowej części budynku, potem trafią do magazynu Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu i zostaną przekazane do miasta partnerskiego Stryj, lub rozdystrybuowane rządowymi kanałami dystrybucji do potrzebujących.

SZKOŁA PODSTAWOWA w LIBRANTOWEJ – Dary można przynosić w godzinach otwarcia szkoły, tj. od godz. 6 do 19. Akcja trwa do odwołania.

SZKOŁA PODSTAWOWA w TRZETRZEWINIE – Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Trzetrzewinie – Zbiórka od 1 marca do 10 marca w dni robocze w godzinach 8.00 -17.00 w Szkole Podstawowej w Trzetrzewinie. Zebrane produkty zostaną przekazane na przejście graniczne w Krościenku i Korczowej dla osób, które przekraczają granicę pieszo.

SZKOŁA PODSTAWOWA w BICZYCACH DOLNYCH – Zbiórka w każdy dzień do odwołania od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 -14.30 do gabinetu pedagoga bądź sekretariatu. Po każdym tygodniu materiały medyczne odwiezione zostaną do siedziby sursum corda w Nowym Sączu.

SZKOŁA PODSTAWOWA w CHOMRANICACH – w ramach pomocy dla
ofiar Ukrainy szkoła organizuje: We środę 2 marca zbieramy pieniądze. Tym zajmuje się Szkolne Koło Caritas pod opieką ks. Piotra Cichonia. Do czwartku natomiast zbieramy: wodę, nowe koce, śpiwory, bieliznę termiczną, skarpety, pościel oraz środki czystości i higieny. Punkt zbiórki będzie na korytarzach głównych w budynku szkoły. Zebrane rzeczy zostaną przekazane do Starostwa Powiatowego – punkt zbiórki – ZS Marcinkowice.

REMIZA STRAŻACKA OSP w NISKOWEJ – zbiórka od 6.03.2022 r. od poniedziałku do piątku godz. 16-20 oraz sobota i niedziela od godz. 11 do 20.

Źródło: UG Chełmiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony