Chuligan, który zdemolował wiaty przystankowe w Nowym Sączu usłyszał zarzuty

Sądeccy policjanci zatrzymali wandala, który zdemolował dwie wiaty przystankowe na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Nietrzeźwy 24-latek kopiąc nogą, wybił 4 szyby, czym spowodował straty w wysokości 1,5 tys. złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i odpowie przed sądem za chuligański występek.

21 maja br. około godziny 1:40 oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu dwóch nietrzeźwych mężczyzn głośno się zachowuje i najprawdopodobniej demoluje przystanek autobusowy. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zastali tam dwóch mieszkańców Nowego Sącza. Podczas interwencji obaj mężczyźni byli wulgarni i agresywni, a do czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy podchodzili w sposób lekceważący. Z uwagi na to, że wyczuwalna była od nich silna woń alkoholu, sądeczanie zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień.

Jak ustalili policjanci, dewastacji miał dopuścić się 24-latek, który kopiąc nogą, wybił cztery szyby w dwóch wiatach przystankowych. Sądeczanin po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, którego dopuścił się z błahego powodu, okazując rażące lekceważenie dla porządku prawnego. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony