Ćwierć wieku kierował Powiatowym Zarządem Dróg – Adam Czerwiński przeszedł na emeryturę

Wydaje się to niemożliwe., a jednak. Po 46 latach pracy na emeryturę przeszedł Adam Czerwiński – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. Drogownictwem kierował od zawsze. Był dyrektorem Wydziału Urzędu Wojewódzkiego, później PZD. NA swoje pracy znał się jak mało kto.

Powiatowy Zarząd Dróg stworzył od podstaw i kierował nią od 1999 r. Podziękował mu za to starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z Zarządem Powiatu oraz przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego Romanem Potońcem.

– Serdecznie dziękuję za długoletnią pracę i wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych. Wysiłek, który wkładał Pan w realizację codziennych zadań, kierowanie tak dużą jednostką oraz poświęcenie i zaangażowanie w działalność służbową zasługują na uznanie i szacunek – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. – Życzę, aby odpoczynek na emeryturze był dla Pana aktywnym czasem spełniania marzeń, a także realizacji zamierzeń i pomysłów, na które dotąd brakowało czasu. Życzę również, by kolejne dni upływały w szczęściu, radości i dobrym zdrowiu.

Warto przypomnieć, że Adam Czerwiński, to był ktoś, do którego można się było zgłosić niemal o każdej porze. Zawsze wiedział co w jego „działce” się dzieje, gdzie i dlaczego coś jest dobrze, alby źle. Nieraz korzystałem z jego wiedzy. Pytając jak dojechać do jakiegoś przysiółka, bo pracując w Dzienniku Polskim, miałem tam zrobić zdjęcia, napisać artykuł, on wiedział jak najlepiej dojechać, gdzie skręcić. Kiedy padło pytanie techniczne to znał każdy szczegół. Warto podkreślić też fakt, że nigdy nie odmawiał pomocy. Zawsze życzliwy i uśmiechnięty. Prawdziwy pasjonat swojej pracy. Ukończył Politechnikę Krakowską a jego praca magisterska to było rozwiązanie komunikacyjne w Nowym Sączu, w którym sugerował zbudowanie nowoczesnego skrzyżowania (estakada) koło Zamku i zrobienie drogi do Gołkowic po wałach Dunajca, które miały być znacznie podwyższone i poszerzone, co miało też zabezpieczać ludność przed powodziami.

Adam Czerwiński przypomniał, że po utworzeniu PZD fundusze na utrzymanie 500 km dróg i 174 mostów w Powiecie wyniosły 6,5 mln zł. Z upływem lat środki na ten cel stale udawało się zwiększać, a w tym roku sięgają one aż 100 mln zł.

Fot. Paweł Szeliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony