Czas na Puchar Świata w snowboardzie w Krynicy

Tradycyjnie w Pijalni Głównej w Krynicy odbyło się uroczyste otwarcie Pucharu Świata, w którym udział wzięli m. in. Piotr Ryba – burmistrz Krynicy, Adam Małysz – prezes PZN, Oskar Kwiatkowski – mistrz Świata, trener kadry snowboardu, prezes PKL, kibice.

Piotr Ryba, burmistrz Krynicy – To jest wielkie sportowe święto, które rozpoczęło się losowaniem numerów startowych. Do Krynicy przyjechali najlepsi snowboardziści świata. Będą rywalizować na stokach Jaworzyny Krynickiej. Zapraszamy wszystkich w sobotę i niedzielę na zawody Pucharu Świata w slalomie równoległym. Życzę wszystkim zawodnikom wspaniałych zawodów, sportowej rywalizacji.

Adam Małysz, prezes PZN – Jest nam niezmiernie miło, że możemy gościć w Krynicy Zdrój. Udało się nam zorganizować ten Puchar Świata, a stało się dzięki Oskarowi Kwiatkowskiemu – aktualny Mistrz Świata oraz Oli Król – brązowa medalistka MŚ. Dziękuję władzom uzdrowiska, PKL za współpracę bo udało się zorganizować zawody, a pogoda nas nie rozpieszcza. Zostało zrobione bardzo wiele by przygotować trasy. Miejmy nadzieję, że będzie dobrze. Liczymy na kibiców, bo bez nich impreza nie istnieje. Zapraszam na zawody.

Oskar Kwiatkowski, mistrz Świata – Stojąc tu w Pijalni przypomniałem sobie mój start w Olimpiadzie Młodzieży, tutaj w Krynicy. Bardzo się cieszę, że PŚ został zorganizowany w Polsce, na Jaworzynie Krynickiej. A my jako polska drużyna postaramy się pokazać z jak najlepszej strony – trzymajcie za nas kciuki.

Ze względu na panującą aurę bardzo wiele pracy czekało ludzi przygotowujących trasę 2 A, gdzie odbędą się zawody. Przeszkodą są nie tylko dodatnie temperatury, ale również deszcz, który może sprawić wiele kłopotów.

– Cały czas, od wielu dni, pracowaliśmy na stoku – mówi Jan Łuszczewski, który jak nikt zna trasy Jaworzyny Krynickiej, przez wiele lat pracz Kolei Gondolowej. – Z piątku na sobotę ma być plus 5 stopni. Ale zaradziliśmy temu jesteśmy gotowi. Znanymi sposobami, ale też naszymi utwardziliśmy stok. Rano w sobotę jeszcze raz powtórzymy zabieg, potem przejedzie ratrak i można startować.

Program zawodów:

Sobota – slalom gigant równoległy (PGS), trasa 2 A:

9:00 – 11:00; kwalifikacje

13:00-14:20 – finały

Ceremonia rozdania nagród

Niedziela – slalom gigant równoległy (PGS), trasa 2 A

9:00 – 11:00; kwalifikacje

13:00-14:20 – finały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony