Czy Grozi Nam Kolejny Lockdown?

Niepokojące informacje odnośnie nowych zakażeń covid-19 napływają do nas już od wczoraj.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia dnia 17 lutego 2021 roku było to 8 694 nowych przypadków zakażenia, w tym 515 w województwie małopolskim. Wśród nowo zakażonych Małopolan zostało 6 osób z powiatu nowosądeckiego, po 7 osób z powiatu gorlickiego i limanowskiego oraz 8 osób z Nowego Sącza.

Dziś, t.j. 18 lutego 2021, mamy już 9 073 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 427 w województwie małopolskim. Wśród zakażonych Małopolan jest 8 osób z powiatu gorlickiego, 4 osoby z powiatu limanowskiego, 10 osób z powiatu nowosądeckiego i 18 osób z Nowego Sącza.

Dane te wskazują na tendencję wzrostową. Czyżby za nowe zakażenia odpowiedzialne było faktycznie obluzowanie obostrzeń? Przypomnijmy, że w listopadzie 2020 roku, gdy większość obostrzeń obowiązywała, mogliśmy zauważyć nawet 27 086 nowych przypadków zarażenia w ciągu doby na terenie naszego kraju.

– O tyle o ile w galeriach handlowych niewątpliwie do zarażenia może dojść w uzasadniony sposób, tak zakażenie się na stoku narciarskim, w hotelu czy kinie nie jest już aż tak prawdopodobne – mówi nam Pani Anna

Czy najlepszą metodą walki z covidem nie było by stopniowe odmrażanie gospodarki i próba uodpornienia organizmów ludzkich na wirusa? Tak własnie postąpili Szwedzi. Nie było zakazów, a tylko zalecenia. Gospodarka funkcjonowała nieco wolniej, ale lockdawnu nie wprowadzono. Dane o zakażeniach z dnia wczorajszego pokazują, że na terenie Szwecji wykryto 4233 nowe zachorowania, a szwedzki rząd zastanawia się nad wprowadzeniem obostrzeń w obawie przed trzecią falą zachorowań. Czy w takim razie takie podejście do sytuacji się opłaciło?

– Gdy nadal będziemy żyć w tak wielkiej izolacji z czasem dla człowieka zabójczy stać się może nawet zwykły katar bo nasz organizm przestanie być w ogóle odporny na cokolwiek – komentuje sytuacje jeden z mieszkańców Nowego Sącza.

A jakie jest Państwa zdanie w tej sprawie?

źródło: gov.pl, money.pl, Ministerstwo Zdrowia

Komentarze do “Czy Grozi Nam Kolejny Lockdown?

  1. Nikt się nie uchroni przed tym więc pora kończyć te cyrki. Starszym zrobić obostrzenia, bo to oni są głównie zagrożeni. Reszta żyć normalnie i tyle..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony