Doroczne święto łąckich sadowników

Jak co roku Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku zgromadził tłumy mieszkańców, gości niemal z całej Polski. Były wystawy i koncerty

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wziął udział w obchodach powiedział; – Pierwszy krok do zbiorów mamy już za sobą, bowiem sady obsypały się kwiatami. Teraz trzeba liczyć na dobrą pogodę, by zebrać owoce.

W Amfiteatrze na Jeżowej zebrały się tłumy gości – amatorów lokalnych przysmaków, darów okolicznych sadów oraz regionalnej muzyki. Dla wszystkich koncertowała słynna zarówno w kraju jak i za granicą Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto, zaśpiewał Chór Zew Gór i zatańczyły zespoły regionalne Małe Łącko, Czarny Potoczek, Mali Zagorzynianie, Mali Maszkowianie, Kiyrpecki i Górale Łąccy.

W święcie sadowników wzięli udział liczni goście, w tym wiceminister finansów Sebastian Skuza, wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk, wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy, posłanki Elżbieta Zielińska i Urszula Nowogórska oraz poseł Jan Duda. Obecna też była radna wojewódzka Marta Mordarska i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Fot. Paweł Szeliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony