Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony w Nowym Sączu

12 maja br., sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o niewybuchu, który został znaleziony podczas prac ziemnych w pobliżu jednej ze stacji benzynowych na terenie Nowego Sącza. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przybycia na miejsce saperów z Krakowa.

W miniony piątek, tj. 12 maja br., podczas wykonywania prac ziemnych przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu pracownicy zauważyli skorodowany pocisk. O znalezisku natychmiast powiadomili Policję. Niewybuch, o długości około 25 centymetrów, w pierwszej kolejności sprawdził policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji. O niebezpiecznej pozostałości z czasów II wojny światowej zostali poinformowani saperzy z 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, którzy kilka godzin później przybyli we wskazane miejsce. Załoga sprawdziła niewypał, zabezpieczyła go w pojeździe pirotechnicznym, a następnie zabrała pocisk do neutralizacji.

Uwaga na niewybuchy, mogą być śmiertelnie niebezpieczne!

Niewybuchy, mimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi, nadal mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać ani przenosić, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy nim grozi wybuchem, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby przebywającej w jego pobliżu! W przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo. Następnie policjanci będą zabezpieczać takie znalezisko do czasu przyjazdu specjalistycznego patrolu saperskiego, który zabierze amunicję czy niewypały do detonacji lub zneutralizuje je na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony