Drogówka podsumowała majówkę na sądeckich drogach

Z analizy przeprowadzonej przez sądecką Policję wynika, że tegoroczny majowy weekend należał do bezpiecznych. Dla policjantów był to czas wzmożonych działań, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Niestety nie wszyscy wzięli sobie do serca apele funkcjonariuszy o rozwagę i ostrożność, przez co nie udało się uniknąć wypadków i kolizji.

– Funkcjonariusze w ramach działań „Majowy weekend 2024” m. in. kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, jak również czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i obowiązującymi limitami prędkości. Ponadto sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.- Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Przez siedem dni tj. od 30 kwietnia do 6 maja br., na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło łącznie do 51 zdarzeń drogowych – 8 wypadków i 43 kolizji drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Dla porównania, podczas majówki w ubiegłym roku (28.04.-03.05.2023 roku) policjanci odnotowali 6 wypadków i 38 kolizji, w których 8 osób zostało rannych.

Pomimo wielokrotnych apeli i kampanii społecznych na temat negatywnych skutków kierowania pod wpływem alkoholu, niektórzy kierujący nadal decydują się na jazdę w takim stanie. Podczas prowadzonych podczas majówki kontroli drogowych sądeccy policjanci zatrzymali 13 nietrzeźwych kierowców (w ubiegłym roku 12).

Należy dodać, że na terenie województwa małopolskiego podczas tegorocznej majówki doszło do 33 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 37 zostało rannych. Ponadto ujawniono 103 nietrzeźwych kierujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony