Krzysztof Głuc przewodniczącym Rady Miejskiej Nowego Sącza – PiS na aucie

Zgodnie z przewidywaniami nie było niespodzianki podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej Nowego Sącza. Po uroczystym ślubowaniu prezydenta i radnych, tę grupę tworzą 3 kobiet i 20 mężczyzn nastąpiły wybory władz.

W tym przypadku również nie było niespodzianki, bowiem jednogłośnie radni Nowego Sącza Sącza zdecydowali, że przewodniczącym będzie Krzysztof Głuc z Koalicji Obywatelskiej. Zaskoczeniem jest może to, że otrzymał poparcie klubu PiS, który liczył, że tym gestem spowoduje, iż w prezydium RM znajdzie ich przedstawiciel. Stało się jednak inaczej. Grupa wspierająca obecnego prezydenta Nowego Sącza nie przejęła się propozycją PiS i w całości obsadziła zarząd RM swoim ludźmi. Obok Krzysztofa Głuca w prezydium znaleźli się Krzysztof Ziaja, Artur Czernecki z Koalicji Nowosądeckiej oraz Tadeusz Gajdosz z KO.

Układ w Radzie Miejskiej jest obecnie taki, że praktycznie radni reprezentujący PiS nie mają i nie będą mieli nic do powiedzenia i zrobienia, będą tylko obecni – nic więcej.

Skład Rady Mejskiej: Artur Czernecki, Miłosz Drożdż, Dawid Dumana, Tomasz Dyda, Krzysztof Dyrek, Grzegorz Fecko, Tadeusz Gajdosz, Leszek Gieniec, Krzysztof Głuc, Mieczysław Kaczwiński, Michał Kądziołka, Grzegorz Ledziński, Iwona Mularczyk, Kamil Olesiak, Ilona Orzeł, Wojciech Piech, Jakub Prokopowicz, Antoni Rączkowski, Maciej Rogóż, Aleksander Rybski, Ewa Stasiak-Kubacka, Błażej Targosz, Krzysztof Ziaja.

Na zdjęciu: Tak wyglądało Prezydium w poprzedniej kadencji, tak wygląda obecnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony