Druga Sandecja do B klasy – wstyd!!!

Tego nie spodziewał się nikt. Po roku przerwy rezerwy Sandecji zostały zgłoszone do rozgrywek IV ligi. Tymczasem p.o. prezesa klubu MKS Sandecja Łukasz Morawski podjął decyzję o wycofaniu z gry w w KEEZA IV lidze w nadchodzącym sezonie.

Co to oznacza? To nie tylko brak Sandecji II w IV Lidze, ale wszystko wskazuje na to, że w przyszłości rezerwy pierwszoligowca rozpoczną grę od B klasy, jeżeli w ogóle taka drużyna powstanie.

Jak czytamy na stronie internetowej klubu MKS Sandcja – „Decyzja została podjęta po analizie aktualnego stanu finansowego Klubu, prognoz finansowych na nadchodzący sezon oraz po szczegółowej analizie kosztów utrzymania zespołu rezerw. Analizie poddany został również stan kadrowy pierwszego zespołu, zespołów U-19 oraz U-17 pod kątem możliwości stworzenia zespołu rezerw, jak również dostępne zaplecze treningowe i socjalne z którego mógłby korzystać zespół. Powyższa analiza nie pozostawia wątpliwości, że przywrócenie w nadchodzącym sezonie zespołu rezerw nie jest możliwe.

Była to bardzo trudna decyzja, jestem jednak głęboko przekonany, że jedyna słuszna mając na uwadze aktualne możliwości finansowe Klubu, ograniczoną dostępność boisk i zaplecza treningowego oraz brak w Klubie (zespół U – 19) i Akademii (zespół U-17) odpowiedniej ilości zawodników przygotowanych do gry na poziomie IV ligi. Z kolei kadra pierwszego zespołu jest zbyt wąska aby poszczególni zawodnicy mogli pomóc drugiej drużynie. Na chwilę obecną priorytetem jest zapewnienie pierwszemu zespołowi jak najlepszych warunków i skierowanie dostępnych środków finansowych przede wszystkim na jego rozwój. Przywrócenie drugiej drużyny na obecnym etapie miałoby natomiast zdecydowanie negatywny wpływ finansowy na pierwszą drużynę – powiedział Łukasz Morawski, p.o. prezesa MKS Sandecja SA”.

PS!

Kibice do których dotrała ta informacja mówią krótko – Wstyd i kompromitacja.

One thought on “Druga Sandecja do B klasy – wstyd!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony