Rytmicznie na djembe i dundun, czyli kolejny dzień Święta Dzieci Gór

Kolejny dzień podczas Święta Dzieci Gór przebiegał w rytmach wybijanych na bębnach djembe i dundun. Dzieci, młodzi sądeczanie pod okiem Janusza Czarneckiego uczyły się grać na tych instrumentach, a przy okazji poznały też nieco historii związanych z bębnami i Afryką.

Prowadzący zajęcia Janusz Czarnecki pokazywał jak wybijać rytm, jak można się bawić grą na bębnach. Dzieci były tak rozochocone, że trudno je było opanować. Wszyscy się znakomicie bawili, ale chyba mamusie najbardziej.

Warsztaty dla dzieci z miasta, a nie dla członków zespołów okazuje się znakomitym pomysłem. Podczas każdych zajęć był komplet. A widok rozradowanych dzieci nic nie zastąpi.

Warto wiedzieć – Janusz Czarnecki to założyciel Ethnica-Art – miłośnik muzyki i kultury zachodnio-afrykańskiej, dla którego zamiłowanie do rytmu stało się sposobem na życie. Od 2007 roku szlifuje swoje umiejętności u wielu nauczycieli w Afryce i Europie zdając sobie sprawę, że wiedza w tej dziedzinie to “studnia bez dna”. Prowadzi warsztaty djembe i dundun w całej Polsce.

W niedzielę zakończenie Święta Dzieci Gór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony