Drugie zwycięstwo sądeczanek – sądeczanki liderem

Dzięki zwycięstwu i po dobrej grze, zespół UKS Żak Nowy Sącz, po drugiej kolejce i drugiej wygranej został liderem w lidze młodziczek.

Liga Młodziczek U-13

II Kolejka

UKS Żak Nowy Sącz – MOSiR Bochnia 59:40 (12:4, 13:10, 17:15, 17:11)

Sędziowały: Sabina Kosakowska i Julia Baczyński.

UKS Żak: Zofia Kamińska 21, Zuzanna Basta 11, Justyna Hubisz 6, Laura Bałuszyńska 6, Sandra Wójs 6, Karolina Popiela 2, Laura Gargula 2, Natalia Ściórka 2, Martyna Pażucha 2, Alicja Witowska 1, Oliwia Ledniowska.

MOSiR: Julia Strach 9, Katarzyna Rachwalska 8, Iga Korta 8, Camila Duda 4, Aleksandra Majcher 3, Arwena Sobaś 3, Sonia Żółty 1, Izabela Hyży 2, Małgorzata Majewska 2.

Początek meczu był dość nerwowy w wykonaniu młodych sądeczanek. Mimo szybkich akcji brakowało celnych trafień. Na szczęście po 5 minutach gry zespół z Nowego Sącza przejął inicjatywę, a Kamińska i jej koleżanki zaczęły wreszcie trafiać do kosza rywalek. Kolejna kwarta była bardziej wyrównana, ale do przerwy UKS Żak prowadził 25:14. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Mając przewagę sądeczanki kontrolowały mecz powiększając zdobytych punktową pewnie pokonując koleżanki z Bochni.