Działania sądeckiej drogówki

Policjanci ruchu drogowego z sądeckiej komendy 14 i 15 grudnia br. prowadzili działania kontrolne pod nazwą „Prędkość” i „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem tych akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadamianie kierującym i pieszym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą kilka minut i dzięki temu wcześniej dotrą na miejsce. Podobnie pieszym, którzy przebiegają przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Nic bardziej mylnego, ponieważ właśnie wtedy łatwo o zdarzenie drogowe, które może skończyć się tragicznie.

Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Sądecczyzny, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego cyklicznie prowadzą działania kontrolne, m.in. „Prędkość” i „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ostatnie takie działania miały miejsce 14 i 15 grudnia br., a policjanci ujawnili łącznie 162 wykroczenia, popełnione głównie przez kierujących. W efekcie mundurowi nałożyli na ich sprawców 125 mandatów karnych, pouczyli 27 osób oraz skierowali do sądu 10 wniosków o ukaranie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, a kolejnemu, w związku z podejrzeniem kierowania pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali również 7 dowodów rejestracyjnych z uwagi na zły stan technicznym samochodów.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Apelujemy zatem zarówno do kierujących, jak i pieszych o rozwagę oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów. 

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony