Dzieci podziękowały staroście za przejście dla pieszych

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i członkowie Zarządu Powiatu spotkali się dzisiaj z dyrektorką i uczniami Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie (gmina Chełmiec). Delegacja w odblaskowych kamizelkach przyszła podziękować za odnowienie przejścia dla pieszych przy budynku szkoły i wybudowanie chodnika.

– To bardzo ważne dla bezpieczeństwa naszych uczniów – mówiła dyrektor podstawówki Urszula Łabuda. – Starosta obiecał zająć się sprawą poprawy bezpieczeństwa w rejonie naszej szkoły i dotrzymał słowa. Przejście dla pieszych jest widoczne z daleka.

Nie jest wykluczone, że przed przejściem zostanie także zamontowana tablica mierząca szybkość jadących samochodów.

– Mam nadzieję, że kierowcy, którzy lubią się w tym rejonie rozpędzać, zdejmą nogę z gazu. Zależy od tego zdrowie i życie uczniów i mieszkańców – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że uczniowie i dyrekcja szkoły zwraca uwagę na zasady bezpieczeństwa, uczy dzieci zachowania się na drodze i bierze udział w różnych projektach.

Przejście dla pieszych znajdujące się w pobliżu szkoły podstawowej zostało odnowione w tym roku. Pasy były już wyblakłe, a niektórzy kierowcy w ogóle nie zwalniali w tej okolicy. Tymczasem, aby dostać się do szkoły, sporo maluchów musi właśnie tamtędy przejść na drugą stronę drogi. Teraz przejście zostało pomalowane grubą warstwą specjalnej farby i jest widoczne już z daleka.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu Zofia Nika i Marian Dobosz.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony