„Zaświaty, czyli czy pies ma duszę?” teatru Co się stało?!

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na kolejne wydarzenie teatralne w ramach SCENY SOKÓŁ. 24 października 2022 roku o godz. 18.00 w sali im. Lucjana Lipińskiego Teatr CO SIĘ STAŁO?! z Limanowskiego Domu Kultury zagra swój najnowszy spektakl pt. „ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?” Jerzego Andrzeja Masłowskiego, w reżyserii Janusza Michalika.

To utrzymana w gatunku czarnej komedii filozoficznej, opowieść o trzech zabawnych kobietach, striptizerkach, które śpiesząc się na kolejny występ do restauracji i nie chcąc zabić psa, który im wbiegł na drogę, uderzają w latarnię i giną w wypadku samochodowym. Trafiają w tytułowe Zaświaty i czekają na Sąd Ostateczny. Trafia za nimi także pies, którego nikt tam nie chce. Podczas pobytu w poczekalni przed sądem odkrywają swoje lęki, fobie, wątpliwości, śmieszności, tajemnice życiowe, ale także walczą o psa, o uznanie jego godności i duszy. Zabawny (ale czasami też wzruszający) tekst J. A. Masłowskiego, opowiadający także historię miłosną, jaka się przydarza samotnym duszom – Aniołowi i jednej ze striptizerek – odczarowuje polskie tradycje mówienia o śmierci i życiu po śmierci, bawi się stereotypami, oswaja strach i przewraca nasze myślenie o tym, co potem…

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Jerzy Andrzej Masłowski
ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ? 

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Janusz MICHALIK
Scenografia: Zofia ŚLEZAK i Marian FLOREK
Realizacja techniczna: Jerzy DUDEK i Piotr SZUBRYT

Występują:
SERENADA – Aleksandra STARZYK
LANGUSTA – Kinga JAROMIN
GIZELA – Zuzanna MAJERAN
ANIOŁ – Jakub MOSKAL
oraz MISIEK

Czas trwania spektaklu – 60 minut.

24 października 2022, godz. 18:00 – 19:00

sala im. L. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

BILETY: 15 zł, 1 zł*

DODATKOWE INFORMACJE:

* Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji)

Bilety dostępne w kasie MCK SOKÓŁ oraz online od 4 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony