„Małżeństwo do poprawki” czyli Teatr Kwadrat w akcji

Jak co roku publiczność czekała na spektakl przygotowany przez Teatr Kwadrat, który zaprezentował sztukę pt: „Małżeństwo do poprawki”. Widzowie się nie zawiedli i gorąco oklaskiwali aktorów dziękując za bardzo dobry spektakl.

Od pierwszych do ostatnich chwil komedia zaskakiwała. Dynamika, zwroty akcji powodowały, że nikt się nie nudził. Choć to jest komedia, to jednak mówi o ważnych w życiu wyborach i wartościach, a puenta zaskakuje.

W programie Jesiennego Festiwalu Teatralnego czytamy m. in: „Thomas jest wziętym pisarzem kryminałów i choć jego książki nie uchodzą za dzieła literatury, zarobił na nich fortunę. Vera, jego żona zrezygnowała z życia zawodowego, by skupić się na karierze męża. Po 25 latach małżeństwa, kiedy on bawi się w najlepsze w towarzystwie kolejnych „asystentek”, nie stroniąc od alkoholu i odreagowując kryzys wieku średniego, ona wnosi o rozwód.  Do akcji wkracza więc dwójka krwiożerczych prawników: Marcus, reprezentujący Thomasa, wieloletni przyjaciel rodziny i wynajęta przez Verę, ostra jak brzytwa Arlette. Oboje zdeterminowani, by pozbawić drugą stronę praw do majątku.

Kiedy podczas omawiania warunków rozwodu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, Thomas zapada w śpiączkę, a po wybudzeniu częściowo traci pamięć. Jego ostatnie wspomnienia sięgają początków małżeństwa z Verą, gdy oboje mieli po 20 lat, on był w niej szaleńczo zakochany i marzył, by być pisarzem przez wielkie „P”, a nie chałturnikiem tworzącym wyłącznie dla pieniędzy…”

Teatr KWADRAT z Warszawy

„MAŁŻEŃSTWO DO POPRAWKI”

Autor: Michael Engler

Reżyseria: Andrzej NEJMAN

Obsada: Paweł MAŁASZYŃSKI, Agnieszka SIENKIEWICZ, Andrzej ANDRZEJEWSKI, Ilona CHOJNOWSKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony