Dziecko ma autyzm? – skorzystaj z warsztatów.


Zgodnie z definicją WHO opublikowana w 2018 roku w ramach ICD – 11 przyjmuje się że autyzm i jego spektrum ma różne odmiany. Norma ta opiera się o różnego rodzaju stopnie zaburzeń rozwoju rozwoju intelektualnego, czy upośledzeń czynnościowych, funkcji języka które decydują o ostatecznej klasyfikacji autyzmu. Warto zauważyć, że zaburzenia należące do spektrum autyzmu obejmują rozmaite wyzwania rozwojowe w zakresie: porozumiewania się, myślenia, rozwoju społecznego, umiejętności poznawczych, zainteresowań i form aktywności, a także umiejętności motorycznych.

U każdego z pacjentów w innym stopniu i konfiguracji mogą występować objawy. Bez wątpienia odpowiednia rehabilitacja i dobrana terapia zajęciowa umożliwia lepsze funkcjonowanie. Obecnie o autyzmie mówi się więcej tym samym zwiększając świadomość społeczeństwa, pozwalając lepiej zrozumieć osoby dotknięte spektrum jak i ich rodziny. Obala się tym samym mit niegrzecznych niewychowanych dzieci, bo czasem przyczyna jest inna.

Stowarzyszenie “Rodzin i Przyjaciół Osób w Spektrum Autyzmu AUtopozytywni” to organizacja mająca na celu pomaganie niepełnosprawnym osobom dotkniętym autyzmem w lepszym rozumieniu świata i funkcjonowaniu. Kolejną odsłoną działań tego sądeckiego stowarzyszenia są warsztaty: “Wodna Harmonia: Warsztaty na basenie dla dzieci w spektrum autyzmu jako forma rozwijania umiejętności motorycznych i społecznych z elementami muzykoterapii”

Szanowni Rodzice i Opiekunowie. Serdecznie zapraszamy Wasze dzieci do udziału w projekcie  “Wodna Harmonia: Warsztaty na basenie dla dzieci w spektrum autyzmu jako forma rozwijania umiejętności motorycznych i społecznych z elementami muzykoterapii” oraz prosimy o wypełnienie Formularza zgłoszeniowego. Warsztaty będą  bezpłatne i odbędą się w terminie od 11 marca do 2 czerwca 2024 roku (I grupa w poniedziałki, II grupa w soboty). Miejsce warsztatów: basen w Hotelu Beskid w Nowym Sączu. Instruktor pływania ze Szkoły Pływania “You can swim.” Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenie dziecka nie gwarantuje udziału dziecka w projekcie. Liczy się kolejność zgłoszeń. Prosimy o dokładne wypełnienie ankiety. Brak wymaganych danych będzie podstawą do odrzucenia formularza.  

Link do ankiety: klik

Strona internetowa stowarzyszenia: klik

Facebook: klik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony