Dzień ludzi z sercem na dłoni, czyli Dzień Wolontariatu

Dzisiaj – 5 grudnia – to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w Nowym Sączu Stowarzyszenie Sursum Corda zorganizowało wielką Galę oraz Pochód.

Przed sądeckim ratuszem ponad 200 wolontariuszy, członkowie Szkolnych Klubów Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda w barwnych strojach zatańczyli, by później przejść ulicami Nowego Sącza zachęcając sądeczan oraz promując ideę wolontariatu, ogłaszając wszystkim, że pomaganie ma sens. Napotkanym mieszkańcom miasta rozdawali okolicznościowe kalendarze,były też słodkie upominki oraz balony.

Barwny korowód przeszedł ulicami miasta – Jagiellońską, przez Planty i Alejami Wolności do Akademii Nauk Stosowanych, gdzie w Auli odbyła się Gala. Podczas uroczystości wręczono nagrody w konkursie na Koordynatora i Wolontariusza Roku Korpusu Solidarności 2023. Wręczono też certyfikaty „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom”. Odbyła się również debata wolontariacka „przydaj SIĘ! – czyli o wpływie wolontariatu młodzieżowego na kształtowanie ścieżki kariery zawodowej”. Galę zakończył koncert.

Warto wiedzieć!

Stowarzyszenie Sursum Corda działa od 20 lat. W regionie prowadzi ponad 40 Szkolnych Klubów Wolontariatu, w których zrzesza blisko 1800 młodych osób, co ciekawe ponad 90 proc. to dziewczęta. Jak powiedział jeden z wolontariuszy młode kobiety są bardziej wrażliwe na ludzką krzywdę, chętniej angażują się w pomoc innym.

Sursum Corda współpracuje ze 137 instytucjami realizując ponad 350 różnych akcji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony