EL ROI czyli debiutancka powieść nowosądeczanki Beaty Skrzypczak

Serca czytelników skradła już wiele lat temu za sprawą bloga Opowiemci, w którym opowiada o swojej miłości do literatury. Możemy też śledzić ją w mediach społecznościowych gdzie czaruje i zaraża czytaniem wielu ludzi. Beata świętuje swój debiut literacki, premiera jej powieści już 26 października, a książka trafiła właśnie do przedsprzedaży!

Opis:
Beata Skrzypczak „El Roi”

Estera, młoda Żydówka, dorasta w Nowym Sączu, który przed wojną był miastem wielu kultur. Po śmierci babci postanawia poznać przeszłość swojej rodziny.

Jakub, dziennikarz i podróżnik, poznaje w Urugwaju tajemniczą kobietę i dla niej gotów jest odmienić całe swoje życie.

Adela, siedząc przy łóżku umierającego ukochanego, opowiada o wojennych losach swoich najbliższych w cieniu Auschwitz, a także wspomina szkolne lata w Nowym Sączu.

Pozornie tych troje nie ma ze sobą nic wspólnego. Łączy ich jednak historia, której początków trzeba szukać jeszcze w czasach II wojny światowej. Każde z nich sięga w przeszłość, aby znaleźć w niej prawdę – i każde z nich się przed nią broni, bo ta prawda może być zarówno darem, jak i klątwą.

O książce Beaty kilka słów napisał sam Radek Rak

„Powieść Beaty Skrzypczak rozgrywa się w pół drogi między błogosławieństwem a przekleństwem, jak każda z historii Narodu Wybranego. Patrząc głębiej, można w historii Estery, Adeli i Jakuba dostrzec analogie do opowieści ze Starego Testamentu. Kto okaże się Abrahamem, a kto Izaakiem, kto Rachelą, a kto Leą, kto Jakubem, oszustem walczącym z samym Bogiem, a kto Kainem z krwią na rękach – tego dowiadujemy się dopiero w emocjonującym finale książki. Rodzinne historie skrywają tajemnice równie niepokojące co grobowiec starego cadyka Chaima Halberstama. Nade wszystko jednak jest to opowieść o jireh – o radości i smutku, o afirmacji życia i wszystkiego, co ono ze sobą niesie. I dobrego, i złego.”

O autorce

fot. materiały wydawcy

Beata Skrzypczak – urodzona w Nowym Sączu, od lat związana sercem ze Śląskiem. Absolwentka translatoryki hiszpańskiej na Uniwersytecie Śląskim, rozmiłowana w bogactwie literatury hiszpańskojęzycznej.

Od 2018 roku właścicielka marki „Opowiemci”, miejsca, gdzie literatura staje się źródłem inspiracji i wymiany myśli dla czytelników. Tu w corocznym rankingu docenia i wyróżnia twórców promujących czytelnictwo. Organizatorka spotkań dla miłośników literatury w ramach festiwalu Książkonalia w Katowicach.

Beata Skrzypczak płynnie przenosi nas między epokami, odsłaniając tajemnice, które kształtują losy trzech bohaterów. W tej powieści odnajdziesz echa Starego Testamentu, głęboką emocjonalność oraz fascynujące opowieści o przeszłości, które rzutują na teraźniejszość. To literacka podróż, która nie tylko dostarcza emocji, ale także skłania do refleksji nad własnymi korzeniami, tożsamością oraz nieustającym wpływem historii na nasze życie.

Nie czekaj! Jeśli chcesz zanurzyć się w opowieść pełną pasji, tajemnic i niezapomnianych postaci – sięgnij po tę książkę. Wspólnie z Esterą, Jakubem i Adelą odkryj, jak przeszłość może kształtować przyszłość i jak każda historia – niezależnie od czasów i okoliczności – ma moc dotykania serc.

One thought on “EL ROI czyli debiutancka powieść nowosądeczanki Beaty Skrzypczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony