Muzyczna uczta – 27. Jesienny Festiwal Teatralny

W drugim dniu 27. Jesiennego Festiwalu Teatralnego widzowie mogli zobaczyć, a właściwie usłyszeć „muzyczny spektakl, pełen humoru i wdzięku”, oparty na wierszach Noblistki Wisławy Szymborskiej , który opowiada o życiu, tęsknotach, dociekaniu Prawdy i Piękna, z właściwą poetce serdeczną ironią.

Spektakl bardzo się podobał. Był wielokrotnie przerywany brawami, a publiczność podziękowała artystkom i artystom (sekcja muzyczna) na stojąco. Były oczywiście bisy. Jeden z nich przypadł do gustu sądeczanom szczególnie. Autorem krótkich tekstów nawiązujących do wyborów była noblistka oraz jej sekretarz Michał Rusinek. A to kilka z nich:

„ Lepsza burza z piorunami

Niż parlament z idiotami”

„Lepiej chwilę spędź przy urnie

Niż kandecję z posłem durniem”

„Lepiej iść i oddać głos

Niż się skarżyć na zły los”

„Lepiej z wrony zrobić rosół

Niż powstrzymać się od głosu”

„Lepiej mieć rozbity nos

Niż zmarnować cenny głos”…

Spektakl zrealizowała Agencja Artystyczna C.D.N. z Krakowa.

„100 MINUT DLA URODY” – spektakl muzyczny z poezją Wisławy Szymborskiej

Reżyseria: Magdalena SMALARA

Obsada: Joanna TRZEPIECIŃSKA, Monika Węgiel, Małgorzata Kozłowska, Magdalena SMALARA.

W programie JFT czytamy: „Muzyka Urszuli Borkowskiej rozpisana na aktorski czterogłos wydobywa rytm i rym poezji Szymborskiej i sprzyja uwadze widzów. Aktorki tworzą idealnie zestrojony kwartet, ale każda z nich ma też partie solowe. Wiersze znane i mniej znane oraz fragmenty „Lektur Nadobowiązkowych” składają się na trochę więcej niż 100 minut dla umysłu i serca; tak mało w naszym życiu jest poezji, a przecież tak przyjemnie jest się w niej zanurzyć”.

Dzisiaj kolejna premiera. Scena Teatralna przy Sokole w Starym Sączu zainauguruje działalność spektaklem “Nie narzekamy” w reżyserii Elwiry Michalskiej oraz Mieczysława Filipczyka, początek godz. 18.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony