OSP w Paszynie z nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym

Druhowie z OSP w Paszynie otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. W uroczystościach, które rozpoczęła msza św. wziął udział m. in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wręczył druhom promesę na 5000 złotych.

Strażacy starali się o samochód od wielu lat. Teraz, fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Renault D16 z napędem na cztery koła trafił do OSP w Paszynie. Całkowita wartość pojazdu to 1 153 405,00 zł., z czego dofinansowanie z gminy Chełmiec to 608 tys. zł.

– Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka, a zadaniem władz z każdego szczebla jest je zapewnić – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Gratuluję strażakom nowego wozu. Mam nadzieję, że nie będzie zbyt często używany. Jako Powiat inwestujemy w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, między innymi dofinansowując druhów z OSP, zakup sprzętu i szkolenia, ale także inwestując w infrastrukturę drogową. Wszystkie te działania mają na celu podniesienie jakości życia i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Gości witał i dziękował za wsparcie prezes OSP Paszyn Wojciech Skrzypiec i naczelnik Edward Oleksy. W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m. in.: Edward Siarka – Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska – Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, st. bryg. Paweł Motyka – Komendant Miejski PSP, Paweł Szczygieł – dyrektor Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Robert Ślusarek – dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, radny powiatowy Józef Głód, Wiesław Szołdrowski – przewodniczący Rady Gminy Chełmiec, strażacy z kilku OSP z gminy Chełmiec. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Mogilna.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony