Pierwsze koty za płoty – liga koszykówki ruszyła

Juniorzy starsi rozpoczęli zmagania ligowe. Sądecki zespół STK Wikar w pierwszej kolejce podejmował Wisłę Kraków. Przegrał, ale spotkanie było emocjonujące.

Liga Juniorów Starszych U-19

I Kolejka

STK Wikar Nowy Sącz – TS Wisła Kraków 56:69 (11:20, 14:19, 14:26, 17:4)

Sędziowali: Łukasz Oleksy, Anna Orzeł.

STK Wikar: Mateusz Dziedzic 16, Bartosz Sommer 8, Kacper Kogut 7 (1×3), Konrad Michalik 7 (1×3), Igor Golubov 4, Wojciech Ogorzały 4, Dominik Kubiela 4, Bartłomiej Michalik 3 (1×3), Luca Pierzga, Szymon Połomski, Maciej Pięta.

TS Wisła: Igor Krzystek 18 (2×3), Jan Klocek 16 1×3), Michał Golański 13 (3×3), Rafał Miotła 13, Mateusz Wścisło 4, Jakub Setner 3, Maksymilian Ryś 2.

Faworytem spotkanie był zespół gości, który od pierwszych sekund meczu dominował na boisku. Warto dodać, że rywale do Nowego Sącza przyjechali z szóstką zawodników, którzy na co dzień grają w II lidze. Do przerwy rywale prowadzili 39:25. Wynik mógł być inny, ale sądeczanie nie wykorzystali w pierwszej połowie aż 13 rzutów osobistych. Po zmianie stron mecz się wyrównał, ale brakowało skuteczności w akacjach pod koszem oraz w rzutach osobistych. Wpływ na tę ostatnią sprawę ma fakt, że koszykarze STK mają problem z treningami. Wcześniej musieli swoje zajęcia dostosować do piłki ręcznej, teraz siatkówki.