Filharmonia w Sokole – pożegnanie Piotra Gryźlaka

W ramach cyklu „Filharmonia w Sokole” odbył się po raz pierwszy od wielu miesięcy koncert na żywo z udziałem publiczności. Było to wydarzenie niezwykłe, bowiem wiele znanych utworów w sali im. Romana Sichrawy w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ zaprezentowali artyści krakowscy tylko na wiolonczelach.

W programie same przeboje: fragmenty z Arlezjanki Bizeta, Pawana na śmierć infantki Ravela, Agnus Dei Pendereckiego czy aria Nessun dorma z Turandot Pucciniego. A sam koncert po prostu znakomity i więcej takich!

Wykonawcy: Bernadeta Grembowiec – sopran.

Wiolonczeliści Filharmonii Krakowskiej: Franciszek Pall, Michał Dąbek, Agata Sanchez Martos, Andrzej Bosak, Janusz Leśniak, Magdalena Zubrzycka, Joanna Łuciuk-Kalinowska, Alicja Gach, Marta Nagawiecka.

Nie było to jedyne wydarzenie wieczoru. Na zakończenie koncertu dyrektor MCK Sokół Andrzej Zarych pożegnał odchodzącego na emeryturę Piotra Gryźlaka, któremu zaśpiewano Sto lat przy akompaniamencie zespołu Filharmonii Krakowskiej. Były kwiaty, uściski, całusy i prezenty. Warto przypomnieć, że Piotr Gryźlak to znakomity dziennikarz Dziennika Polskiego, gdzie wiele lat był dyrektorem oddziału w Nowym Sączu, laureat wielu nagród dziennikarskich, miłośnik kultury. Pracował również w portalu Sądeczanin i ostatnie lata w MCK Sokół, gdzie prowadził m.in stronę internetową, organizował koncerty, ten był ostatni w jego wykonaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony