Finał 38. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

W dniach 13-15 czerwca 2023 roku, w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ, odbędzie się Finał 38. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, w którym zaprezentuje się 20 grup teatralnych wyłonionych w drodze powiatowych eliminacji, w których udział wzięło 81 grup teatralnych.

Organizowany od 1986 roku Festiwal BAJDUREK jest największą i najstarszą cykliczną imprezą województwa małopolskiego. Jego celem jest promocja aktywności artystycznej najmłodszych Małopolan poprzez prezentację działających w regionie zespołów teatralnych oraz ich twórcze animowanie. Przedstawienia bajdurkowe wyróżniają się różnorodnością formuł i konwencji teatralnych, bogatym repertuarem oraz wspaniałą pracą z dziećmi. To nie tylko wspaniała rozrywka, ale także sposób na uwrażliwienie na dobro i piękno!

Finaliści prezentować się będą na scenie im. L. Lipińskiego MCK SOKÓŁ według programu zamieszczonego na stronie MCK SOKÓŁ: https://mcksokol.pl/wydarzenie/38-festiwal-bajdurek-final

Tegorocznej edycji towarzyszyć będzie wystawa ilustracji ze zbiorów BWA – Galerii Zamojskiej pt. „Baśnie Andersena”, którą zwiedzać można w Galerii SOKÓŁ do 25 czerwca 2023 roku.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – obowiązuje wcześniejsza telefoniczna rezerwacja miejsc pod numerem: 18 4482656 (do 12 czerwca, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00) – a na publiczność, w przerwach pomiędzy spektaklami, czekać będą zabawy animacyjne i konkursy, które poprowadzą Barbara i Aleksander Porzuckowie.

Patronem Honorowym wydarzenia Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony