Gabriela Migda – Mistrzynią Polski – drugi złoty medal sądeczanki w tym roku

W wielkopolskim Drezdenku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu, w wersji full contact, podczas których sądeczanka Gabriela Migda w kat. 52 kg wywalczyła złoty medal i tytuł najlepszej w Polsce.

– To jest już piąty złoty medal Mistrzostw Polski w kickboxingu Gabrieli Migdy, w jej karierze, zawodniczki UKS Evan Nowy Sącz. – mówi je trener Krszysztof Bulanda. – Nasza wychowanka Gabriela Migda w kat. 52 kg sięgnęła po raz drugi w tym roku po złoty medal. Ten tytuł zapewnia wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Świata. W drodze po marzenia pokonała przez KO w trzeciej rundzie Sandrę Wieczorek z KS Piechotka Team. Finałowe starcie to prawdziwa ringowa wojna, która przez dwie rundy przebiega pod dyktando przeciwniczki Marty Gasińskiej z Rawy Mazowieckiej. Gabriela cały czas goniła wynik, przechylając go na swą stronę w ostatnich pięciu sekundach walki!

– Bardzo się cieszę z wyniku – dodała Gabriela Migda. – Walka była ciężka. Musiałam w ostatnich chwilach walki mocno przyśpieszyć, czym zaskoczyłam rywalkę. To był klucz do zwycięstwa. Jestem zmęczona, bo ostatnie dwa tygodnie były bardzo trudne, ale bardzo, bardzo szczęśliwa. Teraz muszę nieco odpocząć i znów treningi, bo sezon rozkręca się na dobre.

Jak zawsze wyjazd doszedł do skutku dzięki pomocy innych, bowiem klub nie otrzymuje dotacji z miasta Nowy Sącz.

– Dziękujemy naszym stałym partnerom, którzy finasowo i logistycznie niezmiennie wspierają nasze sportowe pasje, a są nimi: Muszynianka, WSB-NLU w Nowym Sączu, Piwniczanka, Grand, krynicki hotel Saol, Giełda Rolno-Spożywcza Mirosław Dominik – informuje Krzysztof Bulanda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony