Gmina Przyjazna Seniorom

Gmina Stary Sącz została partnerem ogólnopolskich kampanii społecznych “Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę” i „Stop manipulacji – nie daj się oszukać”. Celem kampanii jest pomoc seniorom w czasie pandemii.

Umowę podpisali Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza i Łukasz Salwarowski prezes Stowarzyszenia MANKO. W spotkaniu uczestniczyli ponadto Marta Mordarska Radna Województwa Małopolskiego, Anna Majda prezes Fundacji Rozwoju Sądecczyzny i Marek Pilch ambasador pisma Głos Seniora.

W czasie pandemii seniorzy nie są tylko narażeni na wirusy, ale także na nieetyczne praktyki biznesowe. Od marca 2020 roku przestępcy dwoją się i troją, aby wykorzystać lęk, panikę i izolację seniorów w Polsce. Co chwilę powstają nowe techniki manipulacyjne. Przeciwdziała temu Stowarzyszenie MANKO, które od 8 lat wydaje Ogólnopolski Głos Seniora i Ogólnopolską Kartę Seniora, a także prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać. Już w pierwszych dniach pandemii (marzec 2020) Głos Seniora zainaugurował ogólnopolską kampanię społeczną Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę! Celem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę! jest zwiększenie świadomości społeczeństwa dotyczącej sytuacji Seniorów, w dobie panującej epidemii koronawirusa, a przede wszystkim wsparcie odizolowanych od świata seniorów w naszym kraju, poprzez pomoc, rzetelną informację, edukację i aktywizację.

O kampaniach można przeczytać TUTAJ i TUTAJ

źródło/fot.: stary.sacz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony