Groził żonie oraz był agresywny wobec policji

Decyzją sądu, który zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, 55-letni mieszkaniec Sądecczyzny najbliższe dwa miesiące spędzi za kratami. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad żoną oraz znieważenie i użycie przemocy wobec policjantów.

17 maja br. policjanci z Posterunku Policji w Nawojowej zostali skierowani na interwencję domową na terenie gminy Łabowa. Na miejscu mundurowi zastali nietrzeźwego agresywnego 55-latka, który nie zważając na obecność funkcjonariuszy ubliżał oraz groził swojej żonie. Ponadto, gdy policjanci wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem, ten zaczął kierować swoją agresję także w ich stronę. 

55-latek został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną, znieważenia interweniujących policjantów oraz zmuszania ich przemocą do zaniechania prawnej czynności podczas interwencji.

19 maja br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna po czynnościach trafił prosto do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło/fot. KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony